EYT en geç Mart ayında tamamlanacak

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK Toplantısı'nın devam ettiği saatlerde düzenlediği basın toplantısında merakla beklenen EYT hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, konunun seçim yatırımı olmadığını dile getirerek daha önce de AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın yaptığı açıklamayı tekrarladı ve 'Mart' vurgusu yaptı.

EYT en geç Mart ayında tamamlanacak

AK Parti Sözcüsü Çelik, EYT düzenlemesinin Meclis'e sunulması konusunda, "Bu çerçevede herkes müsterih olsun. Şubat, en geç mart ayı içerisinde sonuca tamamen ulaşılmış olacaktır." dedi.

Çelik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"EYT konusuyla ilgili önemli olan siyasi iradenin ortaya çıkmasıydı. Siyasi irade çıktı, karar verildi. Dolayısıyla Meclis'in kendi çalışma takvimi içerisinde en hızlı şekilde sonuç alınacak. Bakanımız açıklama yapmıştı. Şubat ya da en geç Mart ayı içerisinde almaya başlarlar alacaklarını diye. Çalışmalar bu yönde devam ediyor. Yani kendi takvimi içerisinde hiçbir aksama olmadan, hiçbir gecikme olmadan, öyle yok işte seçim bekleniyormuş ya da seçimden sonrasına kalacakmış gibi birşey kesinlikle söz konusu değil. İrade ortaya çıkmıştır. Bakanımız da gerekli açıklamayı yaptı. Bu çerçevede herkes müsterih olsun. Bu meseleden dolayı sıkıntı çeken vatandaşlarımızın sıkıntısı giderilmiştir. Şubat, en geç Mart ayı içerisinde tamamen sonuca tamamen ulaşılmış olacaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER