Aydın Beyoğlu, 1973 yılında Ordu'nun Korgan İlçesi'ne bağla Durali Köyü'nde dünyaya geldi. Öğretmeni Aysel Doğan’ın keşfedişiyle yön alan yetenek,1987 de İstanbul’a gelişinde, bir umut iken, hedefi oldu.
1990. İlk müzik dersini, Malatyalı’ Hasan Bayhan’dan alarak, sazıyla tanıştı.
1992. MEB Arif Sağ Müzik Merkezi’nde Şahin Aydın ve Saadet Güvenç’ten dersler alarak öğrenim belgesi almaya hak kazandı.
2002. Radyo Çağ’da ‘Türkülerle Anadolu’ programını hazırlayıp sundu.
2003. Meltem TV’de ve Radyo’da ‘Türküce’ adlı programını hazırlayıp sundu.
2004 / 2015. MORAL FM'de' Türkü harmanı' adlı programını, her salı 22:30'da hazırlayıp sunmaya devam etmektedir... Geniş repertuarı ile türkü sevenlerinin gönlünü kazanarak, yurdun her köşesinden dinleyiciler edindi. 11 sene hiç kesintisiz yaptığı program, araştırmalar sonucu en uzun programlar içerisine girdi.
2014 yılı itibariyle KRT Kültür TV’de her Perşembe saat 20:00’de “Türkülerin Gözü Aydın” programını hazırlayıp sunmakta.
Alaybeyoğlu olan soyadını daha akılda kalıcı olması sebebiyle Beyoğlu olarak kullanmaya başladı.
2004. Öncü Müzik etiketiyle ilk albümü olan ‘Delibaşım’la müzik marketlerde yerini aldı. 11 türküden oluşan albümünde söz ve müziği kendine ait ‘Karlı Dağlar’, ‘Nereye İstanbul’, ‘Yeni Yılın Kutlu Olsun’ ve ‘Gül Yüzlüm’ adlı 4 eseri bulunmaktadır. İlk klip çalışmasını Hekimoğlu türküsüne yaparak, müzik kanallarında gösterime sunuldu.
Türk Halk Müziğinde âşıklık geleneğine önem veren ve sanatın bir ortak dil olarak kullanılması gerektiğini vurgulayarak, yedi bölge türkülerini seslendirip düşünce ve fikirlerin kaynaşmasına vesile oluyor.
Seviyeli sanatı ve kişiliğiyle takdir gören, tüm yeniliklere açık, yörelere ve ülkeye kültür hizmeti sunmayı hedefleyen Beyoğlu, söz ve beste çalışmalarında; insanlara sevgiyi, barışı, özgürlüğü sunmayı kendine ilke edinip, herkesin anlayacağı dilden, sanatı evrenselliğe taşımayı görev bilerek uzun yıllar Türk Halk Müziğine emek ve gönül verenlerin izinde yürümeye devam etmektedir.