Ordu'da hem ticareti geliştirmek, hem de alıcı ve satıcıları bir araya getirerek çeşikli ilişkilerin kurulmasına olanak sağlayan fuarlar, önümüzdeki aylardan itibaren Ordu'da yeniden hayata geçirilecek. 

221123_1b_ordu_fuar_alanı

Asgari ücret kararına ilişkin tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı Asgari ücret kararına ilişkin tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı

Ordu'da büyük bir eksiklik olan fuar alanı konusuna Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler el attı. Başkan Güler, Ordu'da kalıcı fuar alanı ile ilgili çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Ordu'da bir kalıcı fuar alanı kuruyoruz" müjdesini paylaştı.

Ordu'da son olarak 2019 yılında Ege Fuarcılık 10 gün süreli 4 ayrı ulusal ve uluslararası fuar etkinliği gerçekleştirmiş, toplamda 90 bine yakın yerli ve yabancı ziyaretçi almıştı. Sadece Ordu'da son 20 yılın üzerinde hem ulusal, hem de uluslararası fuar organizasyonlarına imza atan ve bu konuda şehirdeki tek yetkili firma olan Ege Fuarcılık, pandemi sürecinin ardından 2020 ve 2021 yıllarında fuar organizasyonlarına ara vermiş, ardından Ordu'daki fuar alanının konseptinin değiştirilmesi üzerine 2023 yılına kadar bu arayı uzatmak zorunda kalmıştı.

BAŞKAN GÜLER: "KALICI FUAR ALANI GELİYOR"

Özellikle iç ve dış turizm başta olmak üzere ticari ve iktisadi anlamda oldukça büyük önem taşıyan fuarların yeniden yapılmaya başlanacağını müjdeleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, İstanbul Yenikapı 12'nci Ordu Günleri'nin son gününde Tv52'den Fatih Özdemir'in sorularını yanıtladı. 

221123_1c_ordu_fuar_alanı

Başkan Güler "Ordu'da kalıcı bir fuar yeri tespit ettik. O da sürprizimiz olsun. Kalıcı bin fuar alanı kuracağız. Ordu, yeniden ulusal ve uluslararası fuarlara ev sahipliği yapıyor olacak" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi