İsrail'in Gazze'ye karşı uyguladığı vahşet devam ederken, Ordu Büyükşehir Belediyesi aldığı 'boykot' kararlarına bir yenisini daha ekledi. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin iştirak şirketlerinden OREN A.Ş.'nin İsrail menşeili Eco Wawe Power şirketiyle 3 Haziran 2022 tarihinde imzalanan 77 mW kapasiteli ve yatırım değeri 150 milyon doları bulan 'Deniz Dalgasından Elektrik Elde Edilmesi ve Pilot Uygulama Projesi'ni içeren sözleşmenin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler'in talimatıyla daha önce tek taraflı olarak feshedildiği açıklandı.  

"BOYKOT MİLLİ BİR İRADEDİR VE SARSILAMAZ"

Ordu'da ve çeşitli basın yayın kuruluşlarında bu konuya ilişkin çeşitli iddialarda bulunulması üzerine açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, sosyal medya hesabı X'ten bir açıklama yaptı, "Boykot milli bir iradedir ve sarsılamaz! Üzerimize atılan iftiralara asılsız mesnetsiz iddialara yönelik Ordu Büyükşehir Belediyesi adına mecburi bir açıklama yapmak zorunda kaldık. İsrail'in vahşi saldırları neticesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak kitlesel boykot uygulamaları henüz başlamamışken, İsrail menşeili bir firma ile iştirak şirketimiz Ordu Enerji AŞ. arasındaki 150 milyon dolarlık enerji yatırım anlaşması 17 EKİM 2023 tarihinde tarafımızca tek taraflı olarak feshedilmiştir" ifadelerini kullandı.

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATTI

Başkan Güler, konuya ilişkin kamuoyunu yanıltıcı bilgiler paylaşan kesimlere de tepki göstererek, hukuk mücadelesi başlattıklarını ve elde edilen tazminat miktarlarını da Gazze'ye bağışlayacaklarını açıkladı. 

İşte o ifadeler:"

"Kamuoyunu yanıltan iftira niteliğindeki haberlere ve söylemlere yer verenler ile hukuk önünde hesaplaşacağız. Hukuki mücadele neticesinde elde edilen tazminatları ise yardım kuruluşları üzerinden Gazze’ye bağışlayacağız."

Gemi güvertesinden düşen işci ağır yaralandı Gemi güvertesinden düşen işci ağır yaralandı

Editör: Haber Merkezi