Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kararını verdi, Ordu'nun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler dedi. İstanbul Sütlüce'deki Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenenen Aday Tanıtım Toplantısı'nın ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, ikinci dönem için kolları sıvadı, ilk mesajını sosyal medya hesaplarından paylaştı.  

Ordu'nun 5 yıl daha emrinde olacaklarını dile getiren Başkan Güler, "Yol ve kader arkadaşlığından iftihar ettiğim Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığımız hepimize hayırlısı olsun" dedi.

"FİTNE FESAT NİFAK BİTMİŞTİR"

Başkan Güler'in mesajları bununla da sınırlı kalmadı. Özellikle son 1,5 aydır parti içerisinde çeşitli isimler üzerinde çalıştığı bilinen bazı isimlere de mesaj göndermeyi ihmal etmedi, "Biz siyaseti insana hürmet olarak öğrendik ve şahitsiniz ki, beraberce böyle icra ediyoruz. Bugünden itibaren kırgınlık, küskünlük, kızgınlık, fitne, fesat, nifak bitmiştir. Bugünden itibaren birlik, beraberlik ve kardeşlik kazanmıştır" ifadelerini kullandı. 

Cemal Enginyurt'tan Kılıçdaroğlu'na sürpriz ziyaret Cemal Enginyurt'tan Kılıçdaroğlu'na sürpriz ziyaret

Güler'in mesajı şu şekilde:

"Biz gelmedik dava için, bizim işimiz sevda için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik. 5 yıldır hizmetle müşerref olduğumuz, emanet bilerek gözümüz gibi baktığımız, gündüz oturmayıp gece uyumadığımız, halka hizmeti Hakk'a hizmet bilerek gayret mevzisi kabul ettiğimiz, ana kucağımız baba ocağımız Ordu'muzun 5 yıl daha emrindeyiz inşallah. Biz siyaseti insana hürmet olarak öğrendik ve şahitsiniz ki beraberce böyle icra ediyoruz. 

Bu bir hatime değil, yeni bir fatihadır. Kardeşlerim; bugünden itibaren kırgınlık, küskünlük, kızgınlık bitmiştir. Bugünden itibaren fitne, fesat, nifak bitmiştir. Bugünden itibaren birlik, beraberlik ve kardeşlik kazanmıştır. 

Cenab-ı Allah’ın lütfu, hemşehrilerimizin teveccühü, AK Parti'mizin takdiri, yol ve kader arkadaşlığından iftihar ettiğim Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığımız hepimize hayırlısı olsun. Millete hizmet yolunda durmadan, yorulmadan, dinleyerek, anlayarak, çözümler üreterek, gönüller yaparak çalışmaya devam edeceğiz."

9 OCAK SALI GÜNÜ SAAT 10:00'DE ÜNYE AKÇAY'DA KARŞILANACAK

AK Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Dr.Mehmet Hilmi Güler, 9 Ocak 2024 Salı günü Ünye'nin Akçay Mevkii'nde Ordu il sınırında karşılanacak.

Saat 10:30'da Ünye Meydanı'nda Ünyelilere hitap edecek olan Başkan Güler, saat 11:30'da Fatsa Meydanı'nda Fatsalılarla buluşacak. Öğleden sonra Altınordu'ya hareket edecek olan Başkan Güler, 13:00'de AK Parti Ordu İl Başkanlığı'nda partililer ile bir araya gelecek. Buradaki toplantının ardından saatler 14:00'ü gösterdiğinde ise Ordu Büyükşehir Belediye Binası önündeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Altınordulularla buluşacak.

Editör: Haber Merkezi