Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) Parti Meclisi (PM)Ankara ve İstanbul başta olmak üzere 227 belediye başkan adayını kesinleştirdi. Ordu'da CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı belirlenmedi, ancak 4 ilçenin adayı kesinleşti.  

İYİ Parti bir sandalye daha kaybetti! İYİ Parti bir sandalye daha kaybetti!

CHP'NİN ALTINORDU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ULAŞ TEPE

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, "Bugün Parti Meclisimizde 4’ü Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak üzere, 227 seçim çevresinde Parti Meclisimizde aldığımız kararla Belediye Başkan adaylarımızı belirledik" dedi. Ordu'da Altınordu, Kabadüz, Kumru ve Mesudiye'nin adayları netleşti.

151223_1b_ulas_tepe

  • TEPE: "YOLUMUZ UZUN HEYECANIMIZ YÜKSEK, GENÇLİĞİMİZ VAR"

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Altınordu Belediye Başkan adayı Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe oldu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tepe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte çekilmiş fotoğrafını paylaştı, "Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var. Parti Meclisi'mizin aldığı kararla 2024 Yerel Seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız olarak belirlenen Sayın Ekrem İmamoğlu'na ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız olarak belirlenen Sayın Mansur Yavaş'a başarılar diliyorum. İstanbul'umuza, Ankara'mıza, partimize ve bu kentlerde yaşayan her bir yurttaşımıza hayırlı uğurlu olsun. Yarınlarımız çok daha güzel olacak." ifadelerini kullandı.

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ve Ankara'da Mansur Yavaş yeniden aday gösterilirken, İzmir için ise herhangi bir uzlaşmaya varılamadı. Ancak Özlem Çerçioğlu ve Alaattin Yüksel'in isimleri ön plana çıkıyor.

Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise Ahmet Akın oldu. Bunun yanı sıra Nevşehir'de Mehmet Bilgin, Karaman'da Recep Sertçelik, Gümüşhane'de Bedri Ağaç, Elazığ'da Coşkun Çağlar Duran, Bayburt'da Kubilay Eren ve Bolu'da ise Tanju Özcan aday gösterilecek. 

Editör: Haber Merkezi