Cemal Enginyurt'tan milletvekillerine protesto çağrısı Cemal Enginyurt'tan milletvekillerine protesto çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kongre Merkezi'nde 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'ne ilişkin hazırlanan 'Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı'na katıldı. 

Yeni seçim beyannamesi 8 ana başlıktan oluştu. Bu başlıklar, "Yerel Yönetim Vizyonu; Katılımcılık, Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik, Dirençli Şehirler, Türkiye Yüzyılı'nda Şehir ve Çevre, Toplumsal Refah Öncelikli Şehir Ekonomileri, Duyarlı ve Kapsayıcı Sosyal Belediyecilik, Kültür Üreten Şehirler, Hizmet ve Esir Belediyeciliği" olarak sıralandı. 

300124_1d_tanıtım

Gerçek Belediyecilik sözü ise 13 temel başlığa dayandırıldı. Bunlar da; "Üretken, Adil, Erişilebilir, Vizyoner, Şefkatli, Sürdürülebilir, Yenilikçi, Kalkınmacı, Çağdaş, Güçlü, Kapsayıcı, Dinamik, Vatansever" başlıklarından oluştu. 

BAŞKAN GÜLER VE ORDU'NUN TÜM ADAYLARI ANKARA'DA

AK Parti Kongre Merkezi'ndeki Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı'na Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Dr.Mehmet Hilmi Güler ile tüm ilçe belediye başkanları ve başkan adayları da katıldı. 

"BELEDİYE YÖNETİMLERİNİN DAİMA YANINDA OLACAĞIZ"

Seçim Beyannamesini açıklayan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çevreye ve doğal hayata karşı hassas, yeşil kalkınma politikasını benimsemiş, sıfır atık modelini uygulayan, sürdürülebilir belediye yönetimlerinin daima yanında olacağız. 

300124_1c_tanıtım

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: 

"Yeni dönemde, yerel yönetimlerdeki önceliklerimizi şunlar oluşturacaktır: Afetlere dayanıklı, dirençli ve sağlam yerleşim yerleri kuracağız. Şehirlerimizi iklim değişikliğine uyumlu hale getireceğiz. Akıllı uygulamalara ve yeni nesil dijital teknolojilere uyumlu altyapılar tesis edeceğiz. Yerel kalkınma odaklı, ekonomisi değer üreten yerel yönetim anlayışını güçlendireceğiz. Gençler, çoçuklar, yaşlılar, engelliler, kadınlar ve tüm toplumsal kesimlere karşı duyarlı, kapsayıcılığı yüksek sosyal belediyecilik hizmetlerini geliştireceğiz. Güçlü aile, güçlü toplum anlayışı ile hareket eden yerel yönetimleri destekleyeceğiz. Kültür ve medeniyet tasavvuruna sahip çıkan, bu değerleri koruyup gelecek kuşaklara taşıyan projeler yürüteceğiz. Çevreye ve doğal hayata karşı hassas, yeşil kalkınma politikasını benimsemiş, sıfır atık modelini uygulayan, sürdürülebilir belediye yönetimlerinin daima yanında olacağız. Evlatlarımıza havası, suyu, toprağı ve çevresi temiz şehirler bırakacağız. Ülkemizi mimarisi estetik, tarihi ve kültürel varlıkları korunmuş, huzurlu, güvenli kentlerle donatacağız. Kırsaldaki hayat standartlarını yükselterek, insanların doğup büyüdükleri yerlerde kalmalarını inşallah teşvik edeceğiz. Etkin, verimli, adil, şeffaf ve sorumlu belediye yönetimi anlayışımızdan taviz vermeyeceğiz. Katılımcılığa, kaliteli hizmet üretimine ve vatandaş memnuniyetine odaklanan yönetimlerle belediyelerimizi geleceğe hazırlayacağız. Elbette 'gerçek belediyecilik' tüm bunlar için yerel yöneticilerin çalışkanlıkları ve azimleriyle vatandaşımızın her adımında, her anında hep yanında olmasını sağlayacaktır. Esasen her birinin altını onlarca, yüzlerce başlıkla donatabileceğimiz tüm bu ilkelerle, yaklaşımlarla, hedeflerle adeta tuğla tuğla Türkiye yüzyılı şehirlerini inşa edeceğiz. Türkiye Yüzyılı için sizlere gerçek belediyeciliği takdim ediyorum."

Editör: Haber Merkezi