CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Tv100'de 'Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık' programına katıldı. Aktaş'ın sunduğu programa Adıgüzel'in yanı sıra AK Parti 26'ncı Dönem Milletvekili Mehmet Metiner, İYİ Parti GİK üyesi Mehmet Aslan, Hukukçu Mücahit Birinci ve Tv100 Yazarı Barış Yarkadaş katıldı.

151223_2b_mustafa_adiguzel

Programın ilerleyen saatlerinde hararetin arttığı bir önda konuşan CPP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, "Bizde bir parti kültürü var. Bu 100 yılda oluştu. Böyle 15-20 senede olmuyor bu işler, 100 yılda oluştu. Biz, tartışmalarımızı kurultayda yaparız, kongrelerde yaparız. Oradana dışarı çıktıktan sonra yeni kurultaya kadar, hele ki böyle bir seçimde başarı mecburiyetimiz varken, adayımızı da belirlemişken, onun başarısız olması için çalışmak diye birşey yok, bizde böyle bir şey yok. Yani bunun ben bir notunu koymak istiyorum. Şimdi burada bir de şey var. Sayın Demirtaş İstanbul'da CHP'ye oy istedi geçen seçimde. Kandil'den belki ters algı yaratılmak isteniyor. Yapılmadı mı? Sayın ........ ...... da Cumhuriyet Halk Partisi'ne vermeyin dedi. Mektuplar geldi gitti. Kardeşi televizyona çıkarıldı. Yani bunlar illa bir şey işaret etmez, yani onu söylerseniz bunun da karşılığında biz söylemek zorunda kalırız" ifadelerini kullandı.

"AK PARTİLİ MEHMET METİNER DÜZELETTİ"

AK Partili Mehmet Metiner, CHP'li Adıgüzel'in teröristbaşı için kullandığı "sayın" ifadesini hatırlattı, "Demin dili sürçtü" diyerek düzeltti.

  • "BU SÜTTE MAYA TUTMAZ"

Ulusal basında hakkında haberler çıkması üzerine sosyal medya hesabı X'ten açıklamada bulunan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, "Tv100'de bu akşam canlı yayında kulaklıkta sorun olup seslerin yükseldiği anda konuşma akışında farketmedigim terör örgütü elebaşına "sayın" ifadesi sehvendir. Hatta cümlenin devamında terör örgütü elebaşı ifadesini de kullandığım halde istismar edildiğini gördüm. Daha sonra da bunu iki defa daha olmak üzere aynı programda üç defa düzelttim. Öcalan benim nazarımda kanlı bir bölücü terör örgütü elebaşıdır. Troller kimliğimi kişiliğimi sorgulayamaz. Bu sütte bu maya tutmaz. Nokta..." ifadelerini kullandı. 

151223_2a_mustafa_adiguzel

CHP'li Mustafa Adıgüzel'in 'uçakta çay' isyanı! CHP'li Mustafa Adıgüzel'in 'uçakta çay' isyanı!

Editör: Haber Merkezi