Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 31'inci maddesinde yer alan siyasi reklamlara ilişkin usul ve esasları belirlediği kararına göre yayın yasakları başladı. 

Yasaklar oy verme günü olan 31 Mart Pazar günü YSK tarafından açıklanacak saate kadar devam edecek. Bu süre içerisinde  televizyon ve radyolar ile her türlü yayın organları tarafından siyasi reklam, seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması da aynı yasaklar kapsamında sayılacak. Ayrıca yayın organlarında, seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetleri ise yarın saat 18:00'e kadar yayınlanabilecek.

Ordulu işadamı Emin Poyraz hayatını kaybetti Ordulu işadamı Emin Poyraz hayatını kaybetti

YSK kararları gereği RTÜK de, bugün saat 24:00'ten seçim gününe kadar siyasi reklamların yayınlanmasının yasak olduğu, medya hizmet sağlayıcı kuruluşların, yarın saat 18:00'e kadar seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetlerini yayınlayabileceklerini belirtti. 

Editör: Haber Merkezi