Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

CHP'li Mustafa Adıgüzel'in 'uçakta çay' isyanı! CHP'li Mustafa Adıgüzel'in 'uçakta çay' isyanı!

Özellikle hem Büyükşehir, hem il, hem ilçe ve belde belediye başkan adayları konusunda titizlikle çalıştıklarını belirterek, "Pek çok aday adayı arasından en az kırgınlığa yol açacak, şehrimize en iyi hizmeti yapacak, katkı verecek isimlerle 31 Mart'ta sizlerin huzuruna çıkmaya çalıştık" ifadelerini kullandı.

Geçmişte kendileriyle yola çıkıp bugün farklı istikamette gidenler hakkında da açıklamalarda bulunan Erdoğan "Def-i mazarrat celb-i menafiden evladır" dedi. İşte o açıklama:

"Artık hepimize düşen görev, Cumhurbaşkanı'yla, bakanlarıyla, teşkilatıyla el ele vererek önce adaylarımızın seçilmesini, ardından da onlar vasıtasıyla şehrinize en güzel hizmetlerin getirilmesini sağlamaktır. Geçmişte bizimle birlikte yol yürüyüp de, şimdi çeşitli gerekçelerle yolunu değiştirenlerin tercihleri kendilerini ilgilendirir. Bazı durumlarda eskilerin 'def-i mazarrat celb-i menafiden evladır' deyimindeki usülle hareket etmek gerekir."

Editör: Haber Merkezi