Vali Sonel'den Koronavirüs denetimi

ORDU Valisi Tuncay Sonel, özellikle son vaka artışlarından sonra alınan Koronavirüs tedbirlerini yerinde denetledi. Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan ile birlikte Altınordu ilçesinin ana arterleri oluşturan cadde ve sokakları gezen Vali Sonel, Ordu'da sıfır vakaya ulaşıncaya kadar tedbirleri elden bırakmayacaklarını belirterek "Ev gezmelerine gitmeyin, misafir mabul etmeyin" uyarılarında bulundu.

Vali Sonel'den Koronavirüs  denetimi

Ordu Valisi Tuncay Sonel, son alınan Koronavirüs tedbirlerini yerinde denetledi. Beraberinde Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan ile birlikte Altınordu ilçesinde esnaf ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu Sırrıpaşa, Süleyman Felek, Barbaros, Fatih, Hükümet ve Fevzi Çakmak caddelerinde gezen Vali Sonel, COVİD-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığını kontrol etti. 

Bazı esnaflar ve vatandaşlara kurallara uymaları konusunda daha dikkatli ve hassas davranmaları konusunda uyarılarda bulunan Vali Sonel, hayırlı işler ve bereketli kazançlar dileğinde bulundu, karşılaştığı seyyar simit satıcılarından simit satın alarak, vatandaşlara simit ikram etti. Ayakkabı boyacılarında ayakkabılarını boyatan, vatandaşların ücretini de kendisi veren Vali Sonel, sokakta temizlik ürünü satan bir teyzenin ürünlerini de satın alarak, oradan geçen Ordululara hediye etti. 

"BİRAZ DAHA KURALLARA RİAYET ETMELERİNİ İSTİYORUZ"

Altınordu ilçesinin bazı cadde ve sokaklarında gerçekleştirmiş olduğu denetimler sonrasında açıklamalarda bulunan Vali Tuncay Sonel, "Ordu'muzun 19 ilçesinde Vali yardımcısı arkadaşlarımız, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, emniyetimiz, jandarmamız, sağlık çalışanlarımız ve kamu görevlisi arkadaşlarımızla birlikte her gün sahadayız. Ordulu hemşerilerimizden istediğimiz, bugünlerde biraz daha alınan kurallara riayet etmeleridir” dedi.

"EV GEZMELERİNE GİTMEYİN, MİSAFİR KABUL ETMEYİN"

Ordululardan özellikle ev gezmelerine gitmemelerini, evlerine misafir kabul etmemelerini, taziye ve cenazelere katılmamaları noktasında gerekli hassasiyeti göstermelerini isteyen Vali Sonel, özellikle hafta sonlarında alınan çiftçi kayıt sistemi belgesinin kullanılarak köylere seyahatte bulunulduğuna dikkat çekerek, bu hafta sonu itibariyle müsaade edilmeyeceğinin altını çizdi. 

"Hastalık belirtisi olan vatandaşlarımızın dolmuşla ya da arabayla hastaneye gelmesine gerek yok. Biz onları özel araçlarımızla aldırılarak, hastanede testlerini yaptırıp evlerine bırakırız" diyen Vali Tuncay Sonel, "Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımızla beraber bu kurallara uyarsak bunun üstesinden geleceğiz" şeklinde konuştu.

"ORDU'DA SIFIR VAKAYA ULAŞINCAYA KADAR TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ"

Son haftalarda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan istatiksel verilerde Doğu Karadeniz Bölgesi'nin ilk sıralarda yer aldığına vurgu yapan Vali Sonel, "Ordu genelinde sıfır vakaya ulaşıncaya kadar tedbirleri elden bırakmayacağız. Vatandaşlarımızdan şunu rica ediyorum; çarşıda işi olan, alışverişe çıkan evet ama sigara yasağı koyduğumuz, tedbir aldığımız, bariyerlerle kapattığımız HES koduyla geçmelerine müsaade ettiğimiz Sırrıpaşa, İsmetpaşa, Süleyman Felek gibi caddelerimizde, sahilimizde lütfen gezi amaçlı dolaşılmasın. Boş boş dolaşmaya gerek yok. Sosyal mesafeye uyalım, maskeleri düzgün takalım, temizliğe dikkat edelim. Aşılamada da iyiyiz. Ordu geneli olarak vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Canla başla çalışan tüm görevli arkadaşlarımıza vatandaşlarımız yardımcı olsunlar rica ediyorum" dedi.

"TEDBİRLERİ SIKLAŞTIRIP İDARİ YAPTIRIMLAR UYGULAYACAĞIZ"

Akşamları misafir kabul edilerek bir araya gelindiğini gözlemlediklerini, bunun önüne geçmek içinde sıkı denetimler yapılacağının altını çizen Vali Tuncay Sonel, Ordu genelindeki vakaların yüzde 80'ninin aile içi bulaşma olduğunu, tedbirlerin sıklaştırılacağını ve idari para cezalarını uygulanacağını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER