Vali Balkanlıoğlu, uyuşturucu maddelere karşı savaş açtı

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, uyuşturucunun zararları ve kullanımının önlenmesine yönelik alınacak tedbirler ve toplumda duyarlılık oluşturulması amacıyla bir toplantı düzenledi.

Vali Balkanlıoğlu, uyuşturucu maddelere karşı savaş açtı

ORDU - Valilik Makamı'nda Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak, Vali Yardımcısı Niyazi Erten, İl Emniyet Müdürü İsmail Dalkılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Taşkın Yurdakul, İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, Sosyal Etüt Proje Müdürü Eyyubi Kılıç ve Halk Sağlığı Şube Müdürü Çetin Gündoğdu katıldı.

"UYUŞTURUCUYU GÖRMEZDEN GELEMEYİZ"

"Türkiye, diğer Avrupa ülkelerine, Latin Amerika ve Amerika gibi ülkelere göre zararlı alışkanlıklar konusunda biraz daha şanslı" diyerek konuşmasına başlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, bu konuda başarı elde edilmesi için toplumun her kesimine belirli bir sorumluluk düştüğünü, uyuşturucu alışkanlığı ile mücadele de toplumun topyekün hareket etmesi gerektiğine dikkat çekti. 

"ASLA TAVİZ YOK!"

Son dönemde uyuşturucu kullanımı, ticareti ve sevkiyatının arttığına vurgu yaparak, bu konuda asal taviz verilmeyeceğini belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, uyuşturucu ve bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımı ve dağıtımının önlenmesi yönündeki çalışmaların kararlı bir şekilde sürdürülmesi gerektiğini kaydetti.

"BONZAİ İLE ETKİN BİR MÜCADELE YÜRÜTÜLECEK"

Dünyada Spice, Bonzai Citrus, K2, Jamaican, Scope, Smoke gibi isimlerle bilinen, bazı kurutulmuş bitki yapraklarına emdirilmesiyle sıvı ve toz şeklinde piyasaya sürülen, esrara benzer etkilere neden olan ve metabolizmayı tamamen tahrip eden uyuşturucu bir madde olan bonzainin, son yıllarda gündeme geldiğini, büyük tehdit oluşturduğunu ve uyuşturucu kullanımında ilk sıraya yükseldiğinin altını çizen Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Bonzai denen uyuşturucu madde temini kolay ve ucuz. Bir kullanımda bile gençliği kendisine esir eden, ölüme sürükleyen çok kötü bir madde ile karşı karşıyayız. Malesef, Ordu'da da bu tehdit ve tehlike var. Dönem dönem hastanelere intikal eden vakalar emniyet ve jandarma asayiş bültenlerine yansıyan vukuat raporlarında da Ordu genelinde bu sıkıntının yaşandığını görüyoruz" dedi ve bonzai başta olmak üzere uyuşturucu madde kullanımı ile mücadelede ilgili birimlerle koordinasyonu sağlayarak etkin bir mücadele yürütüleceğini ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2014, 00:12

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER