Tekne faciasında umutlar tükeniyor!

SAMSUN'da Gıcı Gölü'nde fırtına nedeniyle alabora olan ve içinde 7 kişinin olduğu tekne faciasında arama kurtarma çalışmalarına olumsuz hava şartları nedeniyle ara verildi. Göldeki aramalar sonucunda 3 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı.

Tekne faciasında umutlar tükeniyor!
SAMSUN - Samsun'un Bafra İlçesi'nde avlanmak için Gıcı Gölü'ne açılan avcıların içinde bulunduğu teknenin fırtına nedeniyle alabora olması sonucu bulunamayan 4 kişiye hala ulaşılamadı, umutlar iyice tükenmeye başladı. Olay yerine gönderilen çok sayıda ekip, olumsuz hava koşulları nedeniyle çalışmalara ara vermek zorunda kaldı. 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, tekneyle göle açılan ve alabora olan teknedeki 7 kişinin kimliklerinin belirlendiğini söylemiş, cansız bedenlerine ulaşılan işçilerin ise 30 yaşındaki Dursun Namlı, 37 yaşındaki Muharrem Türkmen ve 30 yaşındaki Niyazi Türkmen olduğunu söylemişti. Vali Şahin, gölde kaybolan ve henüz bulunamayan 4 kişinin ise 20 yaşındaki Yunus Emre Erol, 38 yaşındaki Yunus Semiz, 15 yaşındaki Bilgin Namlı ve 35 yaşındaki Mehmet Ali Semiz olduğunu açıklamıştı. 

"KUŞ VE BALIK AVLAMAK İÇİN GÖLE AÇILMIŞLAR"

Öte yandan kayıp kişilerden Bilgin Namlı'nın dayısı Murat Aydın, teknedekilerin kuş ve balık avlamak için göle açıldıklarını, dönüş yolunda teknenin alabora olduğunu söylemişti. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 18:49

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER