Prof.Osman Çataklı vefat etti

Milli Görüş lideri merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın eniştesi ve Milli Görüş camiası ile Gümüşhanevi Dergâhı'nın önde gelen isimlerinden, iki aydır yoğun bakımda tedavi altında tutulan Ordulu Prof.Dr.Osman Nuri Çataklı hayatını kaybetti.

Prof.Osman Çataklı vefat etti

Milli Görüş lideri merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın eniştesi ve Milli Görüş camiası ile Gümüşhanevi Dergâhı'nın önde gelen isimlerinden, iki aydır yoğun bakımda tedavi altında tutulan Ordulu Prof.Dr.Osman Nuri Çataklı hayatını kaybetti. Çataklı'nın cenazesi bugün öğle namazına müteakip Fatih Camii'nden kılınacak cenaze namazından sonra Edirnekapı mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Çataklı, merhum eski Başbakanlardan Erbakan'nın da eniştesiydi.

Osman Çataklı kimdir?

1925 yılında Ünye'de doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini burada tamamladı. 1942 yılında İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun olan Çataklı, aynı yıl yüksek mühendis okuluna girdi. 1949'da İTÜ İnşaat Fakültesi'nden mezun oldu. 1966'da profesörlük unvanını aldı. 1974-78 yılları arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü görevini yaptı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER