Ordu'da susuzluk 2 yıl daha sürecek!

Ordu'da özellikle hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde gitmesiyle birlikte artan içme suyu sıkıntısı devam ederken, ilçelerden yükselen su isyanlarına OSKİ tankerli çözüm buldu. İçme suyu sorununun 2 yıl daha devam edeceğini açıklayan OSKİ Genel Müdürlüğü, Kumru, Korgan, Akkuş, Gürgentepe ve Çaybaşı ilçeleri için 6 adet su tankını makina parkına kattığını açıkladı.

Ordu'da susuzluk 2 yıl daha sürecek!
ORDU(ALTINORDU) - Özellikle seçimlerin ardından özellikle kadrolaşma konusuna öncelik veren ve hala bu çalışmalarını da sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların içme suyu isyanı karşısında tankerli çözüm bulma yolunu tercih etti. 
  
"SU SORUNU 2 YIL DAHA SÜRECEK"

OSKİ Genel Müdürlüğü, özellikle ilçelerde yaşanan içme suyu problemleri karşısında Ulubey ve Kumru ilçelerindeki tesislerde yenileme çalışmalarını başlatma kararı alırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da, su sorunun 2 daha süreceğini ve bu süre içinde içme suyu sorunlarının çözüme kavuşturulacağını söyledi. İlk etapta Kumru, Korgan, Akkuş, Gürgentepe ve Çaybaşı ilçeleri için beşer tonluk toplam 5 tankeri devreye sokan OSKİ Genel Müdürlüğü, Altınordu ilçesinde de 10 tonluk bir adet tankeri ihtiyaç duyulan yerler için hazır hale getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2014, 13:41

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER