Ordu sahilinden 51 ton atık toplandı

ORDU'da özellikle sağanak yağışların etkisiyle oluşan sel ve su baskınlarıyla dere ve ırmaklara karışan atıklar denize döküldü. Ardından denizdeki dalgalar ise bu atıkları kıyıya attı. Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kıyıdan 51 top atık topladı. Toplanan atıkların 50'de 1'nden fazlasının denizde avcılık yapan balıkçı teknelerinin olması dikkatlerden kaçmadı. Ekipler, 1 top 185 kilo balıkçı malzemesi topladı.

Ordu sahilinden 51 ton atık toplandı

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri Temmuz-Ağustos ve Eylül aylarında deniz ve sahillerden toplam 51 tonu aşkın atık topladı.

Başkan Mehmet Hilmi Güler'in talimatıyla oluşturulan ekipler, 3 aylık dönemde Ordu sahilinden en çok 31 ton 315 kilogram ile ahşap malzeme ve 10 ton 500 kilogram plastik ve pet şişe topladı. 

Son üç aylık dönemde etkili olan sağanak yağışların da etkisiyle taşan dere ve ırmakların denize döktüğü atıklar, Karadeniz'in hırçın dalgalarının da etkisiyle kıyıya vurdu. Başkan Güler durumu fark etti, temizlik operasyonu için ekipler oluşturulması talimatını verdi. Ekipler, yaklaşık 3 ton konserve kutuları ve teneke, 2 tonu aşkın araç lastiği, 1 ton ayakkabı, giyim ve tekstil malzemesi, 1 ton cam ve seramik, 1 ton 185 kg balıkçı malzemesi, 850 kilogram kağıt ve 126 kilogram sigara izmariti topladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER