Onlar için denizde de engel kalmadı

ORDU halkının denizden en iyi şekilde faydalanması için ne gerekiyorsa yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi bu kez engelli vatandaşlar için kolları sıvadı, denizdeki engelleri kaldırdı. Plaja yapılan engelli rampasıyla artık engelli vatandaşlar da deniz keyfini kolaylıkla yaşayabilecek.

Onlar için denizde de engel kalmadı

Yatırımları hayata geçirirken, toplumda rahat hareket etmeleri için engellileri de göz ardı etmediklerine vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz, "Büyükşehir olarak, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya yönelik projeleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Her alanda özgürce yaşama hakkı olan engelli kardeşlerimiz artık denize rahatlıkla girebilecek. Engellilerimizin tekerlekli araçlarıyla denize girebileceği ahşap rampayı sahilimizde hayata geçiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

ENGELLİ VATANDAŞLAR DENİZE ARAÇLARIYLA GİREBİLECEK 

Büyükşehir Belediyesi model ve modern projelerle örnek olurken, engelliler için de engelsiz bir Ordu inşa ediyor. Vatandaşların talebine kayıtsız kalmayan ve başka illerde örnekleri olan projenin Ordu'da da hayata geçirileceğinin müjdesini veren Başkan Yılmaz sözünü yerine getirdi. Engelli vatandaşların araçlarıyla rahatlıkla denize girmesine imkân sunacak engelli rampası Akyazı Plajı'nda hizmete sunuldu. 

"YAŞANABİLİR BİR ORDU İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ" 

24 metre uzunluğunda ve 128 cm genişliğinde inşa edilen rampa sayesinde engelli bireylerin herhangi bir risk olmadan denizin keyfini doyasıya çıkarabileceğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, "Kurulan rampa sayesinde engelli vatandaşlarımız, denizin keyfini artık hiçbir engel olmadan doyasıya çıkarabilecek. Toplumun her kesimine hitap eden projelerle yaşanabilir bir Ordu için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER