Önce suyu kestiler, sonra özür dilediler!

Ordulular, yeni güne susuz başladı. Yeni günün ilk saatlerinde hiçbir açıklama ve duyuru yapılmadan kesilen su karşısında tedbirsiz kalan vatandaşlar isyan etti, bir çok iş yeri ise susuzluk yüzünden gün boyu kepenk kapatmak zorunda kaldı.

Önce suyu kestiler, sonra özür dilediler!
ORDU - Ordu'nun en büyük mahallelerindeki kesinti günün ilk saatlerinde başladı. OSKİ Genel Müdürlüğü, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesi aracılığıyla kesinti olacağını saat 10:28'de açıkladı.

Açıklamada, "Altınordu İlçesi'ni besleyen 1200'lük ana isale hattında meydana gelen arıza nedeniyle, Düz Mahalle, Nizamettin Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Şarkiye Mahallesi, Bucak Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Yeni Mahalle, Şahincili Mahallesi, Eskipazar, Karacaömer ve Şirinevler Mahallesi ile Ata Sanayi bölgesine 11 Eylül Perşembe günü saat 24:00'a kadar su verilemeyecek" denildi.

Kesintiye hazırlıksız yakalanan Ordulular ise duruma tepkili. Yeni güne susuz ve hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, adeta OSKİ’nin telefonlarını kilitledi. Tepkileri ise kesintinin duyurulmadan yapılmasınaydı. Şehir merkezinde çay ocakları, restaurantlar, kafeler, lokantalar ve evlerinde insanlar susuzluktan adeta kırıldı. 

"OSKİ'DEN GEÇ GELEN ÖZÜR"

OSKİ Genel Müdürlüğü, gece yarısı kesilen suyun kesileceği duyurusunu sabah saat 10:28'de yaptıktan sonra aynı gün saat 13:38'de ikinci bir açıklama daha yaptı. Su kesintisinin Melet Irmağı HES Projesi'nden gelen ana isale hattındaki arızadan kaynaklandığını belirten OSKİ Genel Müdürlüğü, bir de geç gelen özrünü yayınladı.

İşte OSKİ Genel Müdürlüğü’nden geç gelen su kesintisi ve özür açıklaması:

"Altınordu Merkez ilçemizi besleyen, Melet ırmağı HES projesinden gelen 1200'lük ana isale hattında 10.09.2014 Çarşamba günü meydana gelen arıza sebebiyle, ilçemizde  11.09.2014 perşembe günü su sıkıntısı yaşanmaktadır.Bu nedenle oluşan arızaya ekiplerimiz 10 Eylül 2014 Çarşamba günü anında müdahale etmiştir. Saat 21.00'da arıza giderilmiş ve hattımıza su alınmıştır. 11 Eylül Perşembe günü saat 12.00'da su arıtma tesisimizi beslemeye başlamıştır. Bu nedenle Düz Mah., Şarkiye Mah., Yeni Mah., Subaşı Mah., Bucak Mah., Şirinevler Mah. Bir kısmı, Şahincili, Karacaömer, Eskipazar, Selimiye ve Nizamettin mahallelerimiz de su sıkıntısı yaşanmaktadır. Düz Mah., Şarkiye Mah., Yeni Mah., Subaşı Mah. ve Bucak Mahallesinin alt kısmında saat: 16.00-17.00 arası, Bucak Mah.üst kısmı, Şirinevler Mah. bir kısmı, Şahincili Mah. alt kısımları saat: 18.00-19.00 arası, Şahincili Mah. üst kısmı ve Karacaömer Mahallesi saat: 20.00-21.00 arası, Selimiye Mah. ve Nizamettin mahalleleri 21.00-22.00 arasında su almaya başlayacaktır. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sıkıntıdan dolayı OSKİ Genel Müdürlüğü olarak özür dileriz."

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 14:00

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER