Halk plajlarına sıkı denetim geliyor!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı Çevre Koruma ve Ruhsat Şube Müdürlüğü tarafından, ilimiz sınırları içinde bulunan kıyı şeridi boyunca, yaklaşık 80 adet işletme ve halk plajı denetlendi.

Halk plajlarına sıkı denetim geliyor!
ORDU - Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşların akın ettiği halk plajları ve işletmeler yoğun bir şekilde kullanmaya başlanırken, Ordu Büyükşehir Belediyesi de buralardaki eksiklikleri ve ihtiyaçları yerinde inceleyerek tespitlerde bulundu. İncelemelerde, bu alanlarda halkın yaşadığı sorunları da not alan yetkililer, özellikle işletmelerin çevreye verebileceği zararlar konusunda gerekli tedbirlerin alınmasını istediler. 
 
Denetimler sırasında işletmelere bitkisel atık yağlarının ve ambalaj atıklarının ayrı toplanması gerektiği ile ilgili bilgilendirmede yapan belediye yetkilileri, yakınında işletme bulunmayan halk plajlarında, çöp konteyneri, tuvalet, duş ve soyunma odası gibi eksiklikleri tespit ederek, en kısa sürede gerekli iyileştirmelerin yapılması için çalışma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 00:23

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER