Erdoğan, madenci aileleriyle buluştu!

TSK'nın İzmir'deki EFES 2014 Tatbikatı'nı izlemeye giden Başbakan Recep tayyip Erdoğan, buradan da eşi Emine Erdoğan ile birlikte maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin aileleriyle Kınık'ta buluştu, ailelerin sorunlarını tek tek dinledi.

Erdoğan, madenci aileleriyle buluştu!
İZMİR (KINIK) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden bazı maden işçilerinin yakınlarıyla görüştü. Erdoğan, İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde Efes-2014 Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nı izledikten sonra eşi Emine Erdoğan ile helikopterle Kınık Belediyespor Tesisleri'ndeki futbol sahasına geldi. Burada İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ak Parti Milletvekili Binali Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve diğer ilgililer tarafından karşılanan Erdoğan, daha sonra Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden bazı işçilerin aileleriyle Kınık Öğretmenevi'nde bir araya geldi.

"AİLELERE TEK TEK SÖZ VERDİ"

Basına kapalı toplantıya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar da katıldı. İzmir temasları kapsamında eşi Emine Erdoğan ile Kınık Öğretmenevi'nde yaklaşık 60 madencinin ailesiyle basına kapalı toplantıda görüşen Başbakan Erdoğan, işçilerin çalışma koşulları ve sorunlarını tek tek dinledi. Ailelere de tek tek söz veren Başbakan Erdoğan, 15.10'da başlayan ve yaklaşık 2 saat süren görüşmenin ardından Kınık Öğretmenevi'nden ayrılarak yaklaşık 1 kilometre mesafedeki Kınık Belediye Binası'na yaya olarak geçti. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın da eşlik ettiği Başbakan Erdoğan'a, yol kenarlarında toplanan vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Korumalar, çocuklara oyuncak dağıttı. 

Yol üzerinde toplanan vatandaşlarla zaman zaman sohbet eden Erdoğan, kendini maden işçisi olarak tanıtan kişinin çalışma ücretlerinin çok düşük olmasından yakınması üzerine, "Hiç merak etmeyin bu konuda çalışma yapıyoruz. Onlar da düzelecek" dedi. Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Kınık Belediye binasına geçti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 19:45

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER