Erdoğan için adak adadı, kesip halka dağıttı

Yurt dışında yaşayan ve aslen Korganlı olan İşadamı Adem Akkaya, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk turda kazanırsa adaka keseceğim" diyerek adak adadı, adağını yerine getirirek hayvan pazarındaki en büyük boğayı kurban edip etini halka dağıttı.

Erdoğan için adak adadı, kesip halka dağıttı

rdulu gurbetçi işadamlarından Korganlı Adem Akkaya, 24 Haziran Seçimleri'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kazanması durumunda hayvan pazarındaki en büyük boğayı kurban etmek için adak adadı. Seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından Korganlı gurbetçi iş adamı, en büyük boğayı satın aldı, adağını yerine getirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ülkenin sac ayağı olarak gördüğünü dile getiren Akkaya, "Bir, ben dinimi O'nun şemsiyesi altında rahatça yaşayabiliyorum. İki, ekonomik olarak rahatım, üç yöneticinin sesi net ve gür çıkması lazım. O da benim Cumhurbaşkanımda var. Daha önce yurt dışına çıktığımızda Türkiye deyince kimse bilmiyordu, belki Osmanlı'yı biliyorlardı ama Türkiye'yi bilmiyorlardı. Cumhurbaşkanımız sayesinde, 'Ben Türkiye'liyim' dediğinizde 'Erdoğan' diyorlar. Bu da Reis-i Cumhur'umuz sayesinde oldu. Allah O'nu başımızdan eksik etmesin" diye konuştu. 

Korganlı gurbetçi işadamı Adem Akkaya, kestiği adağının etlerini bugün Cuma namazı sonrası Korgan'a bağlı Saraliç Mahallesi'nde halka dağıttı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER