Engelli oğlunu döven baba yakalandı!

ORDU'nun Altınordu ilçesinde engelli oğlu ayakkabısıyla dövdu, bu sırada bir vatandaş cep telefonuyla o vahşeti görüntüledi. Sosyal medyada büyük tepkilere neden olan olaya Vali Yavuz sessiz kalmadı, talimat vererek adli ve idari tahkikat başlattı. O baba yakalandı, hakim karşısına çıkarıldı. Engelli oğlu ise devlet gözetimine alındı.

Netordu.com
Engelli oğlunu döven baba yakalandı!

Ordu'nun Altınordu ilçesi Şahincili Mahallesi'nde 33 yaşındaki yüzde 90 konuşma ve engelli olan Yusuf Çiçek, evlerinin önünde babasından feci şekilde dayak yedi. 65 yaşındaki vicdansız babanın engelli oğlunu dövdüğü anlar ise bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kayda alınarak sosyal medyada paylaşıldı. 

Ordu'da ve Türkiye genelinde büyük tepkilere neden olan görüntünün ardından Ordu Valisi Seddar Yavuz talimat vererek adli ve idari tahkikat başlattı. Polisin yaptığı araştırma sonrasında engelli oğlunu döven vicdansız babanın 65 yaşındaki Ali Çiçek olduğu tespit edildi. 'Engelli vatandaşa kötü muamele ve kasten yaralama' suçundan o baba yakalandı, gözaltına alındı gerekli işlemlerin ardından adli makamlara sevk edildi. Ali Çiçek, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER