Elleriniz kırılsın! Karacalara kıyan 2 kişiye 12 bin lira ceza!

ORDU'nun Gölköy ilçesinde doğanın en masum havyvanlarından olan ve avlanması yasak karacaları avladığı tespit edilen 2 kişinin peşine düşen jandarma, takipten vazgeçmedi adeta iz sürdü. Sonunda kaçak avcıların evlerinin bahçesinde karacaların parçalarını bulunca Valilik 2 kişiye 12 bin lira para cezası kesti.

Elleriniz kırılsın! Karacalara kıyan 2 kişiye 12 bin lira ceza!

Gölköy'ün Güzelyurt Mahallesi sınırlarındaki Özyurt Mevkii'nde 2 kişinin avlanması yasak olan karacaları avladığı ihbarını alan Gölköy İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı timler, bölgede araştırmalara başladı. 

Araştırmalar sonucunda avlanmanın yapıldığı yerdeki iz ve emareleri takip eden jandarma timleri, 2 kaçak avcının evine ulaştı. Burada da arama yapan ekipler, 2 kişinin evinin bahçesinde doğanın en masum hayvanları olan karacaların parçalarını buldu. Kaçak avlanan şahıslar hakkında tutanak tanzim eden jandarma, durumu Ordu Valiliği ve Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne haber verdi. 

Ekipler, 2 ayrı kaçak avcıya 6'şar bin liradan olmak üzere 12 bin lira idari para cezası keserek haklarında da soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 16:35

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER