Daha güvenli bir yaşam için...

Ordu'da bulunan kamu ile özel kurum ve kuruluşları, eğitim ve öğretim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlara yönelik temel yangın güvenliği konusunda eğitimlerini sürdürüyor.

Daha güvenli bir yaşam için...
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, daha güvenli bir yaşam ve yangın anınla ilk müdahalelerle ilgili kamuoyu eğitimlerine başladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, başlatılan 'Yangın Önleme ve Söndürme Teknikleri Temel Eğitimi' programı kapsamında bu zamana kadar 18 özel ve kamu kurumunda, toplam 383 kişiye eğitim verildi. Özellikle profesyonel itfaiye eğitimi hedefi kapsamında günlük 6 saat verilen eğitimler, katılımcılar tarafından da dikkatle takip edildi. Eğitim alan kurum yetkilileri konuyla ilgili memnuniyetlerini dile getirirken, özellikle Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin kurulumundan itibaren birimlerinde yaşanan profesyonel gelişmeyi takdirle izlediklerini söylediler. Eğitim programları kapsamında eğitim kurumlarının yetkilileri ve öğrenciler, İtfaiye Dairesi Başkanlığı hizmet binasını ziyaret ederek, eğitmenlerden itfaiye teşkilatı hakkında bilgi aldı, yangın güvenliği konusunda yapılması gerekenleri öğrendi. Eğitimler, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte Ordu genelinde tüm okullarda sürdürülecek. 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 23:55

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER