Çevreyi kirletenler uydudan bulunacak!

ORDU Büyükşehir Belediyesi, özellikle çevre kirliliğinin önüne geçebilmek için radikal kararlar almaya hazırlanıyor. Buna göre, hafriyat kamyonlarına uydu takip sistemi takılacak, çevreyi kirlettiği tespit edilen araç sahibine 127 bin TL. ceza kesilecek!

Çevreyi kirletenler uydudan bulunacak!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, 2015 yılından itibaren hafriyat taşıyan araçlara Uydu Takip Sitemi takma zorunluğu getirildiği bildirildi. Taşıma izin belgesi olmayan, taşıma izin belgesini yenilemeyen ve Uydu Takip Sistemi'ne geçmeyen araçlara gerekli yaptırımlar uygulanacak. Kanun ve yönetmeliklere aykırı hafriyat dökenler, depolayanlar, taşıyanlar hakkında şahıslara 42.232 TL, şirketlere ise 126.696 TL idari para cezası kesilecek.

"ZABITA VE JANDARMA DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI"

Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ilçelerde hafriyat depolama sahası yapılacak yerleri belirledi. Ancak bazı vatandaşların çöp, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarını hala yol kenarlarına, izinsiz alanlara kaçak ve izinsiz olarak döktükleri tespit edildi. Özellikle Fatsa-Korgan yolunun daha önce 2 kez temizlenmesine rağmen bazı vatandaşlar tarafından kaçak olarak çöp, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının döküldüğü bildirildi. Büyükşehir Belediyesi, bu kirliliğin önüne de bu sistemle geçmeye hazırlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 00:31

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER