Büyükşehir sokak hayvanlarına el uzattı!

ORDU Büyükşehir Belediyesi kış mevsimi dolayısıyla sokak hayvanlarına şefkat elini uzattı, özellikle Ulubey, Gölköy, Gürgentepe ve Kabadüz'de beslenme noktaları oluşturarak doğaya yiyecek bıraktı.

Büyükşehir sokak hayvanlarına el uzattı!

Hayvanların da yaşama hakkı olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, "Büyükşehir Belediyesi olarak soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarımız için önceki yıllarda olduğu gibi yemleme faaliyeti yürütüyoruz. Ekiplerimiz Ulubey, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz ve Çambaşı Yaylası’nda sokak hayvanları için yiyecek bıraktı. Doğal ortamda hayatını sürdüremeyecek yaşlı, güçsüz ve bakıma muhtaç hayvanların Altınordu ilçemizdeki geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizde bakımını yapılarak kışın olumsuz etkilerinden korunmasını sağlıyor. Terk edilmiş at gibi tek tırnaklı hayvanların da olumsuz kış şartlarından korunması için gerekli çalışmaları yapıyoruz" dedi.

"BU HAYATI ONLARLA PAYLAŞTIĞIMIZI UNUTMAYALIM"

Büyükşehir olarak sahipsiz hayvanların hayatını kolaylaştırıcı çözümler ortaya koyduklarını ifade eden Başkan Tekintaş, "Büyükşehir olarak, bu hayatı onlarla paylaştığımızı unutmadan, sahipsiz hayvanlarımızın hayatını kolaylaştırıcı çözümler ortaya koyuyoruz. Dolayısıyla doğadaki muhtaç canların yaşaması için vicdan sahibi olan herkesin de yapacağı şeyler olduğunu unutmayalım. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorumlulukla üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Olumsuz hava koşulları devam ettiği sürece onlara şefkat eli uzatmaya devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızdan da sokak hayvanlarının ulaşabileceği alanlara bir kap yemek bırakmasını rica ediyorum" diye konuştu.

ORDU VALİLİĞİ GENELGE YAYIMLAMIŞTI

Ağı geçen kış mevsimi dolayısıyla ilgili kanunları gerekçe gösteren Ordu Valisi Seddar Yavuz, başta kaymakamlar ve belediyeler olmak üzere ilgili tüm kurumlara sokak hayvanlarının korunması ve beslenmesi amacıyla genelge yayımlamıştı.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER