Belediye 'Hira Bebek' alarmına geçti!

ORDU Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, rahatsızlanan ancak yolların kapalı olması sebebiyle hastaneye götürülemeyen 6 aylık Hira bebek için alarma geçti. Beş iş makinesi karla kaplı yolları açmaya çalışırken, 112 Acil Servis UMKE ekibi de Hira bebeğe ulaşarak hastaneye yetiştirdi.

Belediye 'Hira Bebek' alarmına geçti!
ORDU - ORDU'nun Akkuş ilçesinde rahatsızlanan 6 aylık bebek Hira Şahin'i hastaneye ulaştırmak için seferber olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 14 saat çalışarak bebeği hastaneye yetiştirdi. 
Akkuş'un Damyer Mahallesi'nde ikamet eden İsmail Şahin ile Gülden Şahin çiftinin 6 aylık bebekleri Hira'nın rahatsızlanması üzerine ailesi 112 Acil Servis ekiplerinden yardım istedi. İlçeden yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki mahalleye gitmek üzere yola çıkan ekipler, kar yağışı sonrası yolun kapanması nedeniyle hastaya ulaşamayarak yolda mahsur kaldı.

"BÖLGEDE KAR KALINLIĞI 1.5 METRE"

Bunun üzerine durum, Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve UMKE Ordu ekibine bildirildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu'nun ve Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci'nin de katıldığı kurtarma çalışmalarında ekipler kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu bölgede uzun süre kar ve tipi nedeniyle yol açmada zorlandı.

"TİPİ VE FIRTINA ÇALIŞMALARI ZORLAŞTIRDI"

Uzun süre yol açma çalışması yürüten ekipler ilk olarak mahsur kalan 112 ekiplerine ulaştı. Ardından çalışmalarına devam eden ekipler, Şahin çiftinin ikamet ettiği eve de ulaşmayı başardı. Eve gelen ekipler Hira bebeğe ilk müdahaleyi burada yaptı. Yaklaşık 14 saatlik çalışma sonucunda Hira Şahin, Akkuş Devlet Hastanesine getirilerek burada tedavi altına alındı.

"ANNE VE BABANIN MUTLULUĞU"

Öte yandan 14 saat sonra bebeği hastaneye getirilen baba İsmail Şahin, çocuğunun rahatsızlanmasıyla çok korktuklarını belirterek, "Çok şükür bebeğimiz uzun uğraşlar sonucu hastaneye ulaştırıldı. Şimdi sağlık durumu çok iyi. Bütün ekiplere teşekkür ederim" dedi.
Anne Gülden Şahin de, "Allah kimseye bu tür şeyler yaşatmasın. Kızımız kurtuldu. Yetkililerden Allah razı olsun" diye konuştu.

"BAŞKAN YILMAZ TEŞEKKÜR ETTİ"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise son yılların en yoğun kış mevsimini yaşadıklarını belirterek, son 5 günde 340 hastayı kurtardıklarını söyledi. Hira Şahin'in rahatsızlandığı ihbarını aldıktan sonra hemen çalışmalara başladıklarını ancak bölgede yoğun şekilde etkili olan tipinin çalışmaları zorlaştırdığını söyleyen Yılmaz, bu nedenle bölgeye ulaşmanın 14 saat sürdüğünü belirtti. "Hira bebeğimizi sağ salim hastaneye ulaştırdığımız için mutluyuz" diyen Yılmaz, özverili çalışan bütün ekiplere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 15:01

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER