Baz istasyonu isyanı!

Ordu'nun Gülyalı İlçesi'ne bağlı Mustafalı Mahallesi'ndeki bir evin teras katına özel bir GSM firması tarafından yapılmak istenen baz istasyonu yöre sakinlerini sokağa döktü. İş makinelerinin çalışmasına müsade etmeyen köylüler, haklarını adli makamlarda arayacaklar.

Baz istasyonu isyanı!
ORDU (GÜLYALI) - Gülyalı İlçesi'nin Mustafalı Mahallesi Kurtlukıran Mevkii'ndeki iki katlı bir evin teras katına kurulmak istenen baz istasyonu, mahalle halkı tarafından tepkiyle karşılandı. Mahallelerine baz istasyonu kurulmasını istemeyen mahalle sakinleri, geceli gündüzlü nöbete geçerek baz istasyonunun kurulmasını engellemeye çalışıyor.

Mustafalı Mahallesi Muhtar Azası Ali Bahtiyar, "Bölgemizde daha müsait alanlar varken, bu firma mahallenin ortasındaki evin çatı katına baz istasyonu kurmak istiyor." diye konuştu. Mahallelerinde kurulmak istenen baz istasyonunun bulunduğu evde kimsenin yaşamadığını ancak  

"BAZ İSTASYONU İSTEMİYORUZ"

Yaklaşık 400 hanenin bulunduğu mahallede, baz istasyonu kurulmasını istemediklerini yenileyen Bahtiyar, "Biz de mahalle sakinleri olarak, vatandaş olarak, halk olarak buraya baz istasyonu kurulmasını istemiyoruz. Bölgemizde daha müsait, daha yüksekte alanlar var, yerler var. İnsan sağlığı, psikolojisi, bedenen, ruhen, hayvanlarımızın, çocuklarımızın sağlığı açısından bu bölgede biz baz istasyonu istemiyoruz. Buna göre de burada eylemimizi yapıyoruz. İş makineleri bugünlük gitti ama tekrar dönecekler. Şu anda beklemedeyiz. Yasal olarak gerekli yerlere müracaatlarımızı yaptık oradan gelecek cevabı bekliyoruz" diye konuştu.

Adli makamlara müracaat edeceklerini söyleyen köylülerin tek umudu, yasal mercilerin vereceği karar olacak.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2014, 18:19

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER