Artık onların da velisi var!

ORDU Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar yaptığı hizmetlerin en büyüğünü yaptı. Ünye Sabancı Çocuk Yuvası'nda kalan 30 çocuğun velisi oldu.

Artık onların da velisi var!
ORDU - "Benim velim, benim öğrencim" dedi ve kolları sıvadı sadece Ordu'da değil, tüm Türkiye'ye örnek olacak bir projeye imza attı. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Başkan Enver Yılmaz öncülüğünde çocuk yuvasında kalan çocuklara 'veli' oldu. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin geliştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, belediye yönetimi Ünye Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Sabancı Çocuk Yuvası'nda, ilkokul düzeyinde kalan 30 çocuğa veli oldu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve eşi Yeter Yılmaz başta olmak üzere Genel Sekreter Mustafa Çöpoğlu ve yardımcıları, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük ve yardımcılarıyla tüm daire başkanları 4 yıl boyunca çocukların kırtasiye ve kitap masraflarının tamamını karşılayacak. 

"OKULA BİRLİKTE GİTTİLER"

Proje doğrultusunda Başkan Enver Yılmaz ve ekibi çocuk yuvasına giderek, velisi oldukları çocuklarla tanıştı, kaldıkları yuvadan alıp okullarına götürdü. Yılmaz'ın sorumluluğunu üstlendiği Yüceler İlköğretim Okulu'nda okuyan çocuğunu okuluna götürerek, sınıfına kadar eşlik etti, isteklerini dinledi. Sınıftaki çocukların ilgisini karşılıksız bırakmayan Başkan Yılmaz, öğrencilerin talebi olan okula halı sahayı kısa sürede yaptırma sözü verdi.

"4 YIL BOYUNCA İHTİYAÇLAR KARŞILANACAK"

Projeye göre Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, velisi oldukları çocukların okulları bitene kadar veli toplantılarına katılacak, karnelerini almaya gidecek ve çocuğuyla irtibat halinde olarak tüm okul ihtiyaçlarını karşılayacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2014, 00:45

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER