Artık daha rahat yaşayacak!

ORDU'nun Perşembe ilçesine bağlı Efirli Mahallesi'nde yıkık dökük ve harabe bir evde tek başına yaşadığı öğrenilen 70 yaşındaki H.S. için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, ekipleri seferber etti. Yaşlı ve kimsesiz adamı evinde bulan ekipler, sağlık kontrolünden geçirdikten sonra huzurevine yerleştirdi.

Artık daha rahat yaşayacak!

Ordu'da, harabe bir evde yaşayan 70 yaşındaki vatandaş, Büyükşehir Belediyesince huzurevine yerleştirildi.

Alınan bilgiye göre, Perşembe ilçesinin Efirli Mahallesi'nde, H.S'nin harabe durumdaki bir evde yalnız yaşadığını öğrenen Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık Dairesi Başkanlığı harekete geçti. Eve giden ekipler, ilk olarak sağlık kontrolünden geçirilen H.S'yi Ordu Ahmet Cemal Mağden Huzurevi'ne yerleştirdi. 

Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'in talimatı doğrultusunda evi olmayan kimsesiz vatandaşları tespit etmeye başladıklarını belirtti.

Yapılan incelemeler sonrası Perşembe ilçesi Efirli Mahallesi'nde, 70 yaşındaki kimsesiz vatandaşın zor şartlarda harabe bir evde yaşamını sürdürdüğünü gördüklerini aktaran Bilkay, "Kayıtsız kalmayarak daha iyi imkanlarda yaşamını sürdürmesi için onu huzurevine yerleştirdik. Vatandaşımız artık yaşamını daha iyi bir ortamda sürdürecek." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER