Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca vefat etti

ORDU eski Valisi şimdiki Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun da ağabeyi olan Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca, geçirdiği kalp krizi sonrasında İstanbul'da hayatını kaybetti.

Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca vefat etti

Sohbetleriyle yüz binlerce insana İslam Dini'ni anlatan ve ısındıran Abdulmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etti. Bu sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrası İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Servisi'nde tedavi altına alınan Balkanlıoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

Abdulmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi, Ordu eski Valisi şimdiki Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun da ağabeyiydi. 

KİMDİR?

Abdulmetin Balkanlıoğlu, 1958 senesinde Çorum Sungurlu'ya bağlı Aşağıfındıklı'da dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi'ni bitirdi. 1986 senesinde girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni yarıda bıraktı. Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu 1977 tarihinde Şile’de Ağca Hacıköyü'nde imamlık vazifesine başladı. 1978 senesinde Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı. Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürüttü. Daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü'ne tayin olan Abdulmetin Balkanlıoğlu, oradan da emekliye ayrıldı. Abdulmetin Balkanlıoğlu evli ve iki çocuk babasıydı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 18:16

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER