40 yıllık hayali gerçek oldu

ORDU'nun Kabataş ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki Şükrü Köksal, evine ulaşmak için tam 40 yıl boyunca bütün ihtiyaçlarını sırtında evine taşıyordu. Zaman zaman derenin etrafından dolaşmak zorunda kalan Şükrü Köksal'ın tam 40 yıllık bir hayali vardı. Evine daha kolay ulaşım sağlayacak olan bir köprü. İşte o hayali artık gerçek oldu...

40 yıllık hayali gerçek oldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu’nun Kabataş ilçesi Yeniceli Mahallesi’nde yaşayan 80 yaşındaki Şükrü Köksal’ın 40 yıllık köprü hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Kabataş ilçesi Yeniceli Mahallesi'nde yaşayan 80 yaşındaki Şükrü Köksal, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'den 40 yıldır özlemini çektiği, evine ulaşımı kolaylaştıracak bir köprü yapılmasını talep etti. Köksal'ın bu talebine kayıtsız kalmayan Başkan Güler, ekiplere talimat vererek çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalarla ana yola 400 metre mesafede bulunan, ulaşımın eski bir köprü ile sağlandığı eve sağlıklı bir ulaşım için yeni bir köprü yapılarak kullanıma açıldı. 

KÖKSAL: "BAŞKANIMIZ HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ"

Köprünün yapılması ile büyük sevinç yaşayan Şükrü Köksal, Başkan Güler'e teşekkürlerini iletti. Köprü olmadığı için tüm yükünü yıllardır sırtında taşıdığını ifade eden Köksal, "40 yıldır köprü olmadığı için tüm yükümü sırtımda evime taşıdım. Köprünün yapılması ile evimin önüne ilk defa araba geldi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Güler'e çok teşekkür ederim" dedi.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER