4 kişinin hayatını kurtardılar!

YAZ aylarında sık görülen boğulma vakalarından 4'ü Ordu Büyükşehir Belediyesi Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM) ekipleri tarafından engellendin. Kıyıda rip akıntısına kapılan 2'si çocuk 4 kişi ekipler tarafından son anda kurtarıldı.

4 kişinin hayatını kurtardılar!

Ordu'nun Altınordu ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan mavi bayraklı halk plajında rip akıntısına kapılan vatandaşlar Ordu Büyükşehir Belediyesi Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM) ekipleri tarafından kurtarıldı.

Serinlemek ve eğlenmek amacıyla denize giren 2'si çocuk 4 kişi bir süre sonra rip akıntısının etkisiyle boğulma tehlikesi geçirdi. Hızla olay yerine ulaşan OSKEM ekipleri, ilk müdahalenin ardından vatandaşları sağlık ekibine teslim etti. Boğulma tehlikesi geçiren 4 kişinin sağlık durumlarının ise iyi olduğu öğrenildi.

UYARILAR HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR 

Belirlenen plajlarda ve açıklanan saatlerde su aktivitelerinin yapılması ve çeken akıntıya karşı Su Kazaları Engelleme Merkezi personellerinin talimatlarına uyulması gerektiğini belirten yetkililer,  plajlarda çeken akıntıya yönelik genel uyarı tabelaları asıldığını ve bu konularda vatandaşların görevlileri dinlemesi gerektiğini vurguluyor. Mantar çekilmemiş ve görevli bulunmayan kıyılarda denize girmenin son derece tehlikeli olduğunu belirten yetkililer, vatandaşların belirtilen plajlar haricinde denize girmemesi konusunda da uyarılarda bulunuyor.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER