Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin himayesinde gerçekleştirilen "12'nci Ordu Günleri" kapsamında 'Kültür ve Turizm Sempozyumu' düzenlendi. 

İstanbul Fatih Belediyesi'ne ait 'Çatladıkapı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen sempozyuma  Vali Muammer Erol'un yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, OBB Orkent Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Nihat Şen, Gölköy Kaymakamı Muhammed Sadi Taşyapan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, STK temsilcileri ve İstanbul'da faaliyet gösteren seyahat acenteleri ile tur operatörleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Ordu Valisi Muammer Erol, göreve başlamasının üzerinden henüz 3 ay geçmesine rağmen Ordu'nun en önemli gündemini açıkladı "Yaşanabilirlik" dedi. 

İşte o açıklama:

Maliye Bakanı Şimşek'ten kira beyannamesi uyarısı Maliye Bakanı Şimşek'ten kira beyannamesi uyarısı

"Yaklaşık 3 aydır Ordu Valiliği görevindeyim. Ordu'yla ilgili herkesin söylediği ve kesiştiği ortak birşey var. O da yaşanabilirlik. Yaşanılabilirlik çok önemli. Ordulular, 'Bizim şehrimiz yaşanılabilir, yaşat, gözet, kolla bunun farkındalığını aklından çıkarma' diyor bize. Bu yaşanılabilirlik kesişmesinden hepimize görevler düşüyor." 

181123_1b_vali_erol

Vali Erol Ordu'da yapılabileceklerin yapılanlardan kat kat daha fazla olduğunun da altını çizerek, "Büyükşehirlerden göçler başladı. Ordu'ya da geri dönüşler var" dedi. Vali Eroy, "Ordu'ya da geri dönüşler var, bunu deprem de tetikledi. Yatırım talepleri noktasında görev ve sorumluluk bulunuyor. Ordu'nun yönetiminde atanmış siyasi kadrodaki arkadaşlar bunun bilincinde ve bunun hakkını vermek adına elele elbirliğyle çalışmaya gayret ediyorlar. Bundan sonrada öyle olacaktır" şeklinde konuştu.

Özellikle çok sayıda Ordulu'nun yaşadığı bir ilçe olan Fatih'te, Vali Erol'un bu açıklamalarına Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan da destek verdi. Ordu'nun son yıllarda yapılan yatırımlarla gelişme gösterdiğini söyleyerek, büyük kentlerden Ordu'ya göç olduğunu ifade etti; "Sayın Valimizin himayesinde, Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte bir değişim yaşayacağına inanıyorum" dedi. 

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU