Ordu Valisi Muammer Erol, geçen yıl 6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen büyük depremin birinci yıldönümünde Ordu'ya yerleşen depremzede aileleri ziyaret etti. 

Vali Erol, Malatya'da yaşanan deprem sonrası Ordu'ya yerleşen Tijen- Nihat Çelik ile Hatay'dan Ordu'ya gelerek yerleşen Feride ve Hüseyin Gök çiftinin evlerinde misafiri oldu.

Acı günlerin tekrar yaşanmaması temennisinde bulunan Vali Erol geçmiş olsun dileklerini iletti, depremzede ailelerin her zaman yanında olduklarını söyledi. Deprem sonrası Ordu'ya geldiklerini belirten depremzede aileler, Ordu halkının kendilerine gösterdiği yakın ilgi, destek ve yardım dolayısıyla çok mutlu olduklarını dile getirdiler ve teşekkür ettiler.

060224 5B Ordu Valisi

Depremin yıldönümünde o anları unutamadıklarını ve evlerinin ağır hasar alarak yıkıldığını anlatan depremzede aileler, "Allah devletimize zeval vermesin. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bizlere yardımcı olan bugün evimize kadar gelerek ziyaret eden, acılarımızı paylaşan ve bizleri unutmayan sizlere canı gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz" diyerek duygularını dile getirdiler.

Samsun'un Tekkeköy ilçesi 3.4 ile sallandı Samsun'un Tekkeköy ilçesi 3.4 ile sallandı

6 Şubat'ta yaşanan büyük deprem sonrası Altınordu başta olmak üzere Fatsa, Çamaş, Ünye, Perşembe gibi birçok ilçelerimizde depremzede ailelerin misafir edildiğini ifade eden Vali Erol, "11 ilimizi etkileyen asrın felaketi yaşandı. Devletimiz her zaman sizlerin yanındadır ve kapımızda her daim açıktır. Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, sizlere de sabır diliyorum. Bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Ziyarette Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Osman Işık ile Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Özsoy da hazır bulundu. 

Editör: Haber Merkezi