Cumhuriyet'in Kuruluşu'nun 100'ncü yıldönümü nedeniyle Ordu Valisi Muammer Güler, Cumhuriyet ile aynı yaştaki asırlık çınarları ziyaret etti. 

İLK DURAK KARŞIYAKA MAHALLESİ

Vali Muammer Erol'un ilk durağı Altınordu ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi oldu. 1923 doğumlu 100 yaşındaki Fatma Keskin'i ziyaret eden Vali Erol, hal hatır sorarak sohbet etti. Eşini yıllar önce kaybeden oğlu ve geliniyle birlikte yaşamını sürdüren 100 yaşındaki Fatma Keskin nineye sağlıklı ömürler dileğinde bulunan Vali Erol, "1923 doğumlu Cumhuriyet yaşıtlarımızı, büyüklerimizi ziyaret ederek yanlarında olduk. Bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmadık" dedi.

Sefer Koçak hayat arkadaşını sonsuzluğu uğurladı Sefer Koçak hayat arkadaşını sonsuzluğu uğurladı


 
Ziyaret dolayısıyla oldukça mutlu olan ve memnuniyetini dile getiren Fatma Keskin, "Bizleri hatırlayarak evimize gelen Sayın Valimize teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun" diye konuştu.

İKİNCİ DURAK BUCAK MAHALLESİ

Vali Erol'un ikinci durağı ise Altınordu ilçesine bağlı Bucak Mahallesi oldu. 7 çocuk ve 16 torun sahibi olan 100 yaşındaki Emine Özbucak'ı ziyaret eden Erol, herhangi bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sordu. Asırlık Emine Nine sde eski günlerle ilgili anılarını Vali Erol ile paylaştı.


 
Samimi sohbet içinde hatıraların konuşulduğu ziyarette oldukça duygulanan Cumhuriyetimizin ulu çınarı Emine Özbucak, "Allah'ım sizlere iyi ve güzel günler göstersin. Ayaklarınıza sağlık" diyerek, duygularını dile getirdi.
 
Vali Muammer Erol, "Bu sene Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutluyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde asırlık çınarlarımızı evlerinde ziyaret ediyoruz. Cumhuriyetimizin ulu çınarları Fatma ve Emine ninelerimizle biraraya gelmenin mutluluğunu yaşadım. Onların duasını almak önemli. Sağlıkları da gayet iyi durumda. Allah bundan sonraki yaşamlarında da sağlık sıhhat nasip etsin" şeklinde konuştu.

  • "TARİHİMİZ ŞAN VE ŞEREF DESTANLARIYLA DOLU"

Ordu Valisi Muammer Erol, Cumhuriyet'in Kuruluşu'nun 100'ncü yıldönümü sebebiyle kutlama mesajı yayınları. Vali Erol "Ordulu hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum" dedi. 

İşte o mesaj...

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü, millet olarak büyük bir coşku, mutluluk ve gurur içerisinde kutluyoruz.

Şan ve şeref destanlarıyla dolu tarihimizden aldığımız azim, cesaret ve vakarla Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında birlikte yürümenin engin gururunu yüreklerimizde hissediyoruz. Cumhuriyet; Milletimizin tüm imkânsızlıklara rağmen vatan sevgisi ve istiklal aşkıyla, bağımsızlığına kavuşabilmek için giriştiği milli mücadele neticesinde filizlenen halkımızın üstün iradesidir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bugüne, bölünmez vatan toprakları üzerinde, ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında, tek millet olarak yaşama uğrunda her şeyini feda edebilme anlayışına sahip olduk, bu ruhu tüm benliğimizde hissetmeye ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Ülkemizi, sürekli olarak gelişen ve değişen dünyada hak ettiği konuma getirmek için, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hukuk devleti normlarıyla, insan hak ve hürriyetleriyle, ekonomisiyle, sanayisiyle, eğitim düzeyi ve her bakımdan mutlu olduğu bir Türkiye hedefine ulaşmak için bütün gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, Ordulu hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Editör: Haber Merkezi