31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin Ünye ilçesindeki sonuçlarında sevinen taraf Cumhur İttifakı adayı AK Partili Hüseyin Tavlı oldu. Başkan Tavlı, en yakın rakibi olan İYİ Partili Ahmet Arpacıoğlu'nu geride bıraktı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı resmi olmayan kesin sonuçlara göre kullanılan 75 bin 387 geçerli oyun 30 bin 485'ini alarak sandıktan birinci çıkan isim oldu. 101 bin 325 seçmeni bulunan Ünye'de 20 bini aşkın seçmen oy kullanmazken toplam 79 bin 894 kişi sandık başına gitti. 4 bin 507 oyun geçersiz sayıldığı Ünye'de seçime katılım oranı ise yaklaşık 79 oldu.

010424 5C

Tokat'da üst üste yaşanan depremler korkuttu! Tokat'da üst üste yaşanan depremler korkuttu!

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı oyların yüzde 40.4'ünü alarak en iddialı rakibi olan İYİ Parti Ünye Belediye Başkan Adayı eski AK Partili Ahmet Arpacıoğlu'nu 2 bin 300 oy fazlalıkla geride bıraktı. Ünye'de Yeniden Refah Partisi'nin adayı Hayati Balcı yüzde 10.4'lük, CHP'nin adayı Cumhur Öztürk ise yüzde 8.3'lük oy alabildi. 

BAŞKAN TAVLI: "KAZANAN ÜNYE OLDU"

Seçimlerin galibi Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ikinci dönemi için güven tazelerken, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ünyelilere teşekkür etti. Başkan Tavlı, "Milletimiz feraseti ile bir kez daha güçlü ve dik duruşunu gösterdi. Kazanan Ünye oldu. İlk günden bu yana hep yanımızda duran çok kıymetli hemşehrilerime Ordu Büyükşehir'de Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler, İlçemizde de şahsıma gösterdikleri teveccüh için teşekkür ediyorum. Süreçte bizlerle birlikte yol yürüyen Cumhur İttifakı dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Hemen yarın Ünye'mizin Türkiye Yüzyılı şehirleri arasındaki haklı yerini alması için kolları sıvayıp gece gündüz durmadan çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

010424 5D

Editör: Haber Merkezi