Göndeliç Türkiye'nin en büyüklerinden birisi olacak Göndeliç Türkiye'nin en büyüklerinden birisi olacak

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, kentin vizyon projelerinden olan Batıpark Projesi'nin 23 Ocak'ta ihalesinin yapılacağını söyledi. Başkan Tavlı, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, DOKAP ve Ünye Belediyesi kaynaklarıyla projemizi hayata geçireceğiz" dedi.

İHALE 23 OCAK'TA YAPILACAK

Başkan Tavlı proje ihalesinin 23 Ocak'ta yapılacağını belirterek, "Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile Giresun ziyareti dönüşü havaalanında Batıpark ile ilgili görüşme gerçekleştirdik. Kendisi de projemize sıcak baktı. İhale gününü EKAP'tan 23 Ocak 2023 olarak aldık ve çıkacağız. Projemize 4 milyon liralık destek DOKAP'tan gelecek. Bu konuda DOKAP Başkanımız Hakan Gültekin'e teşekkür ediyorum.

Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan da 5 Milyon TL hibe aldık. Toplamda Batıpark Projemiz için 9 Milyon TL'nin hazır olduğunu ifade etmek istiyorum. Sayın Bakanımız projenin devamında da desteğinin olacağını belirtti.

Batıpark Projesi'nin ihalesine katılacak firmalardan güzel bir rekabetle ihale sürecini tamamlamalarını temenni ediyorum. İhalenin ardından Batıpark Projesi'ni kısa sürede tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunacağımızı belirtmek istiyorum. İhale sürecimiz ve projemiz Ünye'mize hayırlı olsun" dedi.

Editör: TE Bilisim