Samsun'un Tekkeköy ilçesi 3.4 ile sallandı Samsun'un Tekkeköy ilçesi 3.4 ile sallandı

Ordu'nun Ulubey ilçesinde oylar kullanıldı, sandıktan AK Parti'nin Ulubey Belediye Başkan Adayı İsa Türkcan çıktı.

Sandıktan çıkan oy dağılımında resmi olmayan kesin sonuçlara göre AK Parti adayı İsa Türkcan 5 bin 573 oy, CHP'nin adayı Bülent Aksoy 5 bin 309 oy, İYİ Parti'nin adayı Abdullah Kılıç 4 bin 150 oy, Yeniden Refah Partisi'nin adayı Ahmet Baki 405 oy, Saadet Partisi'nin adayı Ahmet Yıldırım 184 oy, Zafer Partisi'nin adayı Mehmet Kahraman 77 oy, Büyük Birlik Partisi'nin adayı Soner Danacı 50 oy, Bağımsız Türkiye Partisi'nin adayı Reyhan Ay 43 oy ve Halkın Kurtuluş Partisi adayı Ali Yılmaz ise 27 oy aldı.

İSA TÜRKCAN 264 OY FARKLA SEÇİMLERİ KAZANDI

Sandıktan çıkan resmi olmayan kesin sonuçlara göre  mevcut Ulubey Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı İsa Türkcan, CHP'nin adayı Bülent Aksoy karşısında 264 oy farkla seçimleri kazanan isim oldu.

CHP'LİLER 264 FARKA İTİRAZ ETTİ

Bunun üzerine Cumhuriyet Halk Partisi aradaki oy farkı nedeniyle geçersiz sayılan oy pusulalarına itiraz etti. İtiraz sonuçlarını İYİ Parti de takip etti. Ordu İl Seçim Kurulu itirazı kabul etti ve oylar tekrar sayıldı.  

040424 1D

GEÇERSİZ SAYILAN OYLAR AK PARTİ'NİN ÇIKTI

Cumhuriyet Halk Partisi'nin itiraz ettiği ve İYİ Parti'nin de takibini yaptığı yeniden sayım sırasında sonuç değişmedi. Cumhur İttifakı'nın Ulubey Belediye Başkan Adayı AK Partili İsa Türkcan, "Biz süreci takip ettik. Baktığımızda kaybolan oylar ne Cumhuriyet Halk Partisi'nin, ne İYİ Parti'nin. Kaybolan oylar tamamen AK Parti'nin oylarıdır" dedi.

"ÇİFTE KAVRULMUŞ FINDIK" DEDİ

Ordu Adalet Sarayı önünde gece geç saatlerde açıklamalarda bulunan Başkan Türkcan, "Açılan sandıklarda hiç bir şeyin değişmediği gibi aynı zamanda da partimizin lehine giderek yükselen bir oy oldu. Hem büyükşehir bazında baktığımızda, hem de ilçe bazında baktığımızda kaybolan oylar ne Cumhuriyet Halk Partisi'nin, ne İYİ Parti'nin. Kaybolan oylar tamamen AK Parti'nin oylarıdır. Onlar itiraz etti, bir süreci takip ettik. Adaletin bir kez daha tecelli ettiğini, çifte kavrulmuş fındığın tadının da bir başka güzel olduğunu bu akşam hep beraber gördük. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi'nin itirazı sonucu değerlendirmede hem meclis üyelerimizde, hem ilçe belediyemizde, hem de büyükşehirde oyumuzun kaybolduğunu, AK Parti'nin oylarının kaybolduğunu gördük. Tekrar sayıldığında hem ilçe belediyemizin, hem de büyükşehir belediyemizin oylarının artmıştır. Bundan sonraki süreçte çok daha iyi sandıklara sahip çıkmamız gerektiğini gördük" şeklinde konuştu.  

TÜRKCAN: "KAYBOLAN OYLAR İYİ PARTİ DEĞİL AK PARTİ'NİN"

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde yeniden Ulubey Belediye Başkanı olarak seçilen İsa Türkcan, İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz'a da tepki göstererek, "Pazar günü akşam geç saatlerden itibaren, Büyükşehir'in oylarıyla ilgili İYİ Parti'nin mevcut adayı oylarımız kayboluyor oylarımız çalınıyor diyor, ama bugün sandıklara baktığımızda oyları kaybolan, oyları çalınan İYİ Parti değil AK Parti'dir. Ben bu anlamda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr.Mehmet Hilmi Güler'e sükuneti ve sakinliği sağladığı için gönülden teşekkür ediyorum. Buna milletimiz karar veriyor. Milletimizin vermiş olduğu karar her zaman doğru karardır. O kararı da kimseye ayaklar altına alıp çiğnettirmeyiz. Bugün bize destek veren milletimize teşekkür ediyoruz. Demokrasi şöleni diyoruz ve görüyoruz ki birilerinin çığırtkanlığı, birilerinin serzenişi tamamen kendi uhdesinde, kendi hayal dünyasında yaşayarak birilerine iftira atma peşindedir. Biz hem Ulubey'de, hem de Büyükşehir Belediyesi'nde bizlere oy veren tüm milletimize teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Editör: Haber Merkezi