AK Parti Ordu Milletvekili Adayı İbrahim Ufuk Kaynak, Cumhurbaşkanı Adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin son anda adaylıktan çekilmesiyle ilgili konuştu, İnce'nin böyle olacağını bildiğini söyledi. Kaynak, "Muharrem İnce'nin bahsetmiş olduğu PKK ve FETÖ olaylarının hepsinde işte bu var. Yani Amerika Birleşik Devletleri" dedi.

İYİ Parti adayı Enver Yılmaz Kabataşlılarla buluştu İYİ Parti adayı Enver Yılmaz Kabataşlılarla buluştu

İbrahim Ufuk Kaynak, Ordu'dan yayın yapan Altaş Tv'de "Seçim'23" programında Funda Altaş Şimşit'in sorularını yanıtladı. Kaynak, özellikle seçimlere çok az bir zaman kala 4 Cumhurbaşkanı adayından biri olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesinin arkasında Amerika Birleşik Devletleri olduğunu söyledi.  

"BAL GİBİ BİLİYORDU"

Kaynak, "Bunun böyle olacağı belliydi. Çünkü baştan beri söyledim, süreç farklı bile devam etse buraya gelecekti. Onun da sebebi, bu güçleri birbirinden hiç benzemeyen, birbirinden hiç hazetmediğini söyleyen bütün güçleri tek bir pota içerisinde ancak ve ancak tek bir güç elde edebilirdi, baştan beri onu söyledim. Sayın Muharrem İnce bunları söylerken, aslında bal gibi biliyordu" dedi. 

"ARKASINDA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ VAR"

Türkiye'di bir gücün bütünüyle faaliyette olduğunu ve birkaç koldan birden çalıştığını belirten Kaynak, "Aynı güç, hem İyi Parti içerisinde aynı şekilde çalışıyor, hem Cumhuriyet Halk Partisi, hem HDP içinde aynı şekilde çalışıyor. Çünkü bu güç sıradan bir güç değil, diğer küçük partiler ezilmiş durumda. Diğer küçük partiler varya, onlar kendilerine aldıkları 83 milletvekiliyle beraber ağzına sus payı aldı ve kenara çekildiler. Sessizliğe büründüler. Türkiye'de hiçbir şey yokmuş gibi davranıyorlar. Olayın içerisinde FETÖ-PKK dedik. Sayın Muharrem İnce aslında bunları söylerken, aslında bal gibi biliyordu. Bu FETÖ'nün de kendisi, PKK'nın da kendisi şu anda Cumhuriyet Halk Partisi'nin içerisinde yapılanmış vaziyette. Ben baştan ayağı bu işin solun emrine girmiş olduğu emperyal gücün bir oyunu olarak görüyorum. Bu yeni birşey değil. Tarih boyunca böyle bir dönem hiç yaşanmadı. Hiçbir lidere bütün Dünya birleşip böylesine saldırmadı. Muharrem İnce'nin bahsetmiş olduğu PKK ve FETÖ olaylarının hepsinde işte bu var. Yani Amerika Birleşik Devletleri. FETÖ'yü besleyen güç Pensilvanya'ysa eğer, Pensilvanya'yı destekleyen, barındıran, paraya boğan, O'na strateji öğreten, O'na ne yapması gerektiğini, Türkiye'nin damarlarına nasıl nüfus etmesi gerektiğini anlatan güçle, PKK'yı 6 bin TIR'la yetiştiren güç aynı güçtür" şeklinde konuştu. 

Editör: TE Bilisim