Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tv100'de Pınar Işık Ardor'un sunduğu Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş, Gazeteci Latif Şimşek ve Araştırmacı Yazar Doğan Çağlar'ın da konuk olarak katıldığı 'Gündeme Dair' isimli programa katıldı. 

Herkes Ordu'nun seçim sonuçlarını merak ediyor Herkes Ordu'nun seçim sonuçlarını merak ediyor

Programda Demirtaş, Kavala ve Gezi Davaları'nın tartışıldığı sırada Gazeteci Latif Şimşek, "Selahattin Demirtaş ve Kavala ile ilgili yargı süreci devam ediyor. Ben de istiyorum, adil bir şekilde yargı kararını versin. O kararlardan sonra Türk yargısı ne karar verirse herkes saygı duyacak. Bu işin istinafı var, Yargıtay'ı var, Anayasa Mahkemesi var. Tamam mı? Herkes saygı duyacak kardeşim. Bu ülkenin hakimini de, savcısını da, polisini de, istihbaratını da bu kadar küçümseyemezsiniz" ifadelerini kullandı. 

CANLI YAYINDA BÜYÜK GERGİNLİK

Bu sırada Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt araya girerek, "Ya küçümseyemezsin derken bırakın bu savunuculuk işlerini ya. Bırakın savunuculuğu. Polis de bizim, devlet de bizim. Bırakın bu işleri" şeklinde Gazeteci Latif Şimşek'e çıkıştı. Latif Şimşek de "Sen bırak bu işleri" diye karşılık verince ok yaydan çıktı ve Enginyurt da, "Doğru konuş, hadsizlik yapma" dedi ve oturduğu koltuktan kalkarak Latif Şimşek'e doğru yürüyünce yayına ara verilmek zorunda kalındı. 

YAYIN ARASINDA LATİF ŞİMŞEK'İ DÖVDÜLER

Bu sırada canlı yayına ara verildi. Tv100 Televizyonu, stüdyonun güvenlik kamerası görüntülerini Yotube kanalında yayınladı. Tartışmaların kavgaya dönüştüğü bir sırada stüdyo dışındak gelen bir şahıs Gazeteci Latif Şimşek'e önce yumrukla, sonra tokat atarak saldırdı. Araya giren stüdyo konukları ve televizyon çalışanları olayları yatıştırdı. Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile Gazeteci Latif Şimşek programdan ayrıldı. 

TV100'DEN KINAMA GELDİ

Olayların ardından saatler 22:38'i gösterdiğinde programın sunucusu Pınar Işık Ardor, "Çok üzüntülü bir olay yaşadık. Öncelikle Tv100 Yönetimi, değerli Yönetim Kurulu Başkanımız, Genel Yayın Yönetmenimiz ve bütün ekip arkadaşlarımız ve kendim dahil olmak üzere bu olayı şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.  

Milliyetçi ve muhafazakar kimliğiyle bilinen Araştırmacı Yazar Doğan Çağlar da, "Latif Bey'i de tanırım. Çok nazik, değerli, naif bir adam. Yani bugünkü muameleyi bence haketmedi. Cemal Bey'e de yakıştıramadım. Gerçekten çok ayıp oldu. Cemal Bey'i de çok iyi tanırım. Bu televizyon programlarına çıktığımız zaman biraz daha sakin ve sabırlı olmalıyız. Neticede biz burada birilerinin izzeti nefsini kırmak için, birilerini rencide etmek için çıkmıyoruz, birbirimize hakaret etmek için de çıkmıyoruz" ifadelerini kullandı. 

ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRA TUTUKLANDI

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasında televizyon kanalında çıkan tartışma sonucu Şimşek'i darbettiği gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, dün saat 22.00 sıralarında TV100 kanalındaki canlı yayın sırasında konuklardan Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasında tartışma çıktığı belirtildi.

Çıkan tartışma sonucu Enginyurt ile kanala gelen ve resmi görevi bulunmayan şüphelinin, Latif Şimşek'i darbettiği olayla ilgili Şimşek'in şikayeti üzerine soruşturma başlatıldığı, zanlı hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi. Soruşturma kapsamında şüpheli Emrah T. gözaltına alındı. Şüpheli Emrah T, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Enginyurt hakkındaki soruşturma evrakının Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceği kaydedildi.

Editör: TE Bilisim