Yeşilırmak'ta 70 yıl sonra tekne gezisi

SAMSUN'un Çarşamba ilçesinde Yeşilırmak'ta Cumhuriyet'in ilk yıllarında başlatılan ve 70 yıl önce sonlandırılan tekne gezileri yeniden başladı. Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, "Hemşerilerimiz Yeşilırmak'ta gezi teknesinin keyfini yaşayacak. 15 kilometrelik alanı kapsayan bu bölgeyi tarih-kültür ve doğa güzergahı haline getireceğiz. Hep birlikte bu güzelliklere sahip çıkacağız ve gelecek nesillere taşıyacağız" dedi.

Netordu.com
Yeşilırmak'ta 70 yıl sonra tekne gezisi

Samsun'un Çarşamba ilçesinde Yeşilırmak üzerinde Cumhuriyet'in ilk yıllarında başlatılan ve zamanla yolların açılması ve ırmak üzerinde inşa edilen barajlar nedeniyle 70 yıl önce sona eren tekne taşımacılığı yeniden başladı.

Çarşamba Belediyesi'nin öncülüğünde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün de katkılarıyla 70 yıllık kültürü yeniden hayata geçirmek için kolları sıvayan Başkan Hüseyin Dündar, "Biz göreve başlamadan önce Yeşilırmak'tan kopuk bir hayat yaşayan hemşerilerimiz, bugün Yeşilırmak'ta gezi teknesi ile geziyor. Adapark - Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı arasında saat başı düzenlenen turlarla halkımız Yeşilırmak'ın keyfini yaşıyor. Ayrıca Beylik Merkezi Ordu Köyü'ndeki tarihi ahşap camii ve Ordu Kalesi restorasyon çalışmaları tamamlandığında gezi teknemiz ile 15 Km'lik alanı kapsayan bu bölgeyi Tarih-Kültür ve Doğa Güzergahı haline getireceğiz. Hep birlikte bu güzelliklere sahip çıkacağız ve gelecek nesillere taşıyacağız" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 19:38

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER