Türkiye'nin 'en mutlu şehri' Sinop değil Ordu

TÜRKİYE İstatistik Kurumu tarafından yapılan 'İllere ve cinsiyete göre mutluluk düzeyi' araştırmasının sonuçlarına göre Türkiye'nin en mutlu ili Sinop olarak belirlendi. Ancak ORD Araştırma'nın verilerine göre de, TÜİK sonuçlarına oranla Türkiye'nin en mutlu ilinin Ordu olduğu ortaya çıktı.

Netdusunce.com
Türkiye'nin 'en mutlu şehri' Sinop değil Ordu

Türkiye İstatistik Kurumu, 'İllere ve cinsiyete göre mutluluk düzeyi' araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Bu sonuçlara göre Türkiye'nin en mutsuz ili yüzde 48.9'luk oranla Tunceli olurken, Türkiye'nin en mutlu ili ise yüzde 77.6'lık oranla Sinop olarak açıklandı. Bu araştırmada yüzde 58.1'lik oranla Ordu, Türkiye'nin en mutlu 52'nci ili olarak açıklandı.

ORD ARAŞTIRMA 3973 KİŞİ İLE GÖRÜŞTÜ
YÜZDE 92.1'LİK ORANLA TÜRKİYE'NİN EN MUTLU ŞEHRİ ORDU OLDU

TÜİK'in bu sonuçlarının yanında Ordu'nun ilk kamuoyu araştırma şirketi olan ORD Araştırma, Ordu'nun 19 ilçesinde yüzyüze görüşme yöntemiyle saha araştırması yaptı. 19 ilçede 747'si kadın, 3 bin 226'sı erkek toplam 3 bin 973 kişiye birebir ulaşan ORD Araştırma, "Kendinizi her açıdan mutlu ve huzurlu hissediyor musunuz?" sorusunu yöneltti, ankete katılanların yüzde 92.1'inden 'evet' ve 'kesinlikle evet' yanıtını aldı. Bu sonuçlar ışığında, TÜİK'in raporunda yüzde 58.1'lik oranla Türkiye'nin en mutlu 52'nci ili ilan edilen Ordu'nun aslında yüzde 92.1'lik oranla Türkiye'nin en mutlu ili olduğu ortaya çıktı.

ORDULULAR ORDU'DA KENDİNİ MUTLU VE GÜVENDE HİSSEDİYOR

ORD Araştırma'nın raporlarına göre 3 bin 973 kişinin yüzde 96.6'sı Ordu'da yaşamaktan memnun olduğunu söylerken, yüzde 93.6'lık kısmı da Ordu'da kendisini her açıdan güvende hissettiğini belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 14:32

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER