Teleferik hatları hizmete açıldı

ORDU'nun simgelerinden biri haline gelen Boztepe Teleferik Hattı hizmete açıldı. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen teleferikler, pandemi nedeniyle sabah 09:00 ve akşam 20:00 saatleri arasında hizmet verecek. Peki biletler ne kadar oldu? İşte ayrıntılar...

Teleferik hatları hizmete açıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen Altınordu ile Boztepe arasındaki ulaşımı sağlayan ve pandemi dolayısıyla halk sağlığının korunması için kullanımına ara verilen teleferik hattı yeniden hizmet vermeye başladı.

PANDEMİ TEDBİRLERİ ÜST DÜZEYDE OLACAK

Pandemi kurallarına uyularak açılan teleferik hattı, Büyükşehir Belediyesi personelleri tarafından belirli aralıklarla dezenfekte edilirken, 8 kişilik olan kabinlerin kapasitesi ise yarıya düşürüldü. Aynı zamanda görevli ekipler, teleferiği kullanacak vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kuralları uyarılarını yaparak pandemi kurallarını üst düzeyde tutmayı sağlayacak.

GEÇEN YILKİ FİYATLAR UYGULANACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi teleferik bilet fiyatlarında herhangi bir artışa gitmedim. Geçen yılki fiyatların uygulanacağı teleferik hattında gidiş-dönüş 15 TL, tam tek yön 8 TL, öğrenci gidiş-dönüş 10 TL, öğrenci tek yön 6 TL, engelli gidiş-dönüş 10 TL, engelli tek yön 6 TL olurken şehit yakınları ve gazilere ise ücretsiz hizmet verilecek.

09:00 İLE 20:00 SAATLERİ ARASINDA HİZMET VERECEK

Teleferik hizmetini kullanmak isteyen vatandaşlar pandemi nedeniyle 09:00 ve 20:00 saatleri arasında bu hizmetten yararlanabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER