Ordu, marinaya talip oldu!

ORGİAD Başkanı Ayhan Kaymaz, özellik son dönemlerde Ordu'da turizm alanında hareketliliğin yaşandığını belirterek, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın hazırladığı ve gerçekleştirmeyi düşündüğü Marina inşasının mutlaka Ordu'ya yapılması gerektiğini söyledi.

Ordu, marinaya talip oldu!
ORDU - Ordu Genç İşadamları Derneği (ORGİAD) Ayhan Kaymaz, Karadeniz Bölgesi'nin turizm alanında en gözde kentlerinden birinin Ordu olduğunu belirterek, Ordu'nun turizm alanında olduk yol katettiğini söyledi. Turizm konusunda Ordu'nun önünün açık ve geleceğinin parlak olduğunu da belirten Kaymaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"İlimizde özellikle turizm sektöründe olumlu yönde gelişmeler yaşanıyor. Ordu'nun tüm ilçelerinde turizm yatırım programları sürmeye devam ediyor. Yeni yapılan ya da yapılmakta olan 5 yıldızlı oteller, turistik tesisler, Çambaşı Kayak Pisti, Botanik Park ve Çikolata Vadisi gibi yatırımlar bitme aşamasına geldi. Ordu'nun turizm tanıtımında önemli bir yere sahip olan Teleferik ve Yamaç Paraşütü Ordu'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Ordu-Giresun Havaalanımız kısmetse bu yıl içerisinde hizmete açılacak. Ordu'nun yatırımlar açısından en büyük eksiği, muhteşem deniz potansiyelini kullanamaması. Bir limanının ya da deniz ile ilgili herhangi bir yatırımının olmaması. Trabzon, Samsun ve Giresun'da mevcut limanlar var ve çalışıyor. Ordu'da ise ne bir liman var, ne de bir yat marinası. DOKA'nın hazırladığı ve gerçekleştirmeyi düşündüğü marina inşası, iç sularda uygun yerlerde rafting parkurlarının oluşturulması ve yelken sporunun geliştirilmesi projesi için en uygun yer Ordu'dur. Kumbaşı ya da Kirazlimanı'na bu proje rahatlıkla yapılabilir. Çünkü Ordu'nun geleceği turizmde parlaktır. Ordu sahip olduğu koylarıyla ve mevcut sahil şeridiyle hinterland açısından bu proje için en uygun yerdir. Ordu, turizmde yol almıştır. Ordu'nun turizm alanındaki geleceğinin bir ayağı eksik bırakılmamalıdır. DOKA'nın bu projesi mutlaka Ordu'ya yapılmalıdır."

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 15:27

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER