Ordu'da kar festivalleri başlıyor

ORDU Büyükşehir Belediyesi'nin 2022 yılı kar ve kış festivalleri takvimi belli oldu. Başkan Güler'in '3 ay değil, 12 ay Ordu' sloganından hareketle hazırlanan festival programında 3 ayrı yaylada 3 ayrı festival düzenlenecek. İşte ayrıntılar...

Ordu'da kar festivalleri başlıyor

Ordu'nun kış festivalleri takvimi belli oldu. Büyükşehir Belediyesi, Akkuş'un Argan, Aybastı'nın Perşembe ve Kabadüz'ün Çambaşı yaylalarında Ordululara kar keyfi yaşatmaya hazırlanıyor.

İLK FESTİVAL AKKUŞ ARGAN YAYLASI’NDA

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Akkuş Belediyesinin birlikte organize ettiği 2022 yılının ilk kar festivali 16 Ocak Pazar günü saat 10:00'da Argan Yaylası'nda yapılacak. Bando yürüyüşü, halk oyunları gösterisi ile başlayacak festival, Kent Orkestrası konseri, kızak yarışları, animasyon gösterileri ve yöresel yemek ikramlarıyla devam edecek.

ÇAMBAŞI KAR FESTİVALİ'NİN 17'NCİSİ DÜZENLENİYOR

Ordu'nun gözde turizm merkezlerinden biri olan Çambaşı Yaylası'nda düzenlenen Çambaşı Kar Festivali'nin bu yıl 17'ncisi gerçekleştiriliyor. Her yıl düzenli olarak yapılan ve geleneksel hâle gelen festival, bu yıl 22-23 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

DOLU DOLU 2 GÜN 

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Kabadüz Belediyesi'nin organize ettiği 17'nci Çambaşı Kar Festivali, düzenlenecek birçok etkinlikle birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yapacak. 22 Ocak Cumartesi saat 10:00'da Çambaşı Yayla Merkezi'nde düzenlenecek kar festivali, kar güreşleri ve Off-Road yarışları ile başlayacak. 23 Ocak Pazar günü saat 10:00'da Çambaşı Kayak Merkezi'nde düzenlenecek olan Grup İmera konseri ile festival devam edecek. Bunların yanı sıra çeşitli yarışmaların düzenleneceği festival alanında açılacak stantlarda vatandaşlara yöresel ikramlarda bulunulacak.

AYBASTI PERŞEMBE YAYLASI'NDA KIŞ FESTİVALİ ZİRVE YAPACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelerde kış turizmini geliştirilmesi için düzenlediği kar festivalinin bir sonraki durağı ise Aybastı Perşembe Yaylası olacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Aybastı Belediyesi tarafından birlikte organize edilen festival 30 Ocak Pazar günü saat 10:00'da başlayacak. Perşembe Yaylası'nda yapılacak olan kar festivalinde kayak yarışları başta olmak üzere bando yürüyüşü, halk oyunları gösterisi, Kent Orkestrası konseri, kızak yarışları, animasyon gösterileri ve yöresel yemek ikramları yer alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER