Ordu bu kez de Cine5'te tanıtılacak!

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve ekibi, Ordu'nun sosyal ve kültürel anlamda ülke ve Dünya genelinde tanıtımını yapabilmek için gece gündüz çabalıyor. Vali Balkanlıoğlu, bu kez de Valisi olduğu İl'i Cine5 ekranlarında ünlü rallici Burcu Çetinkaya'nın sunumlarıyla tanıtacak.

Ordu bu kez de Cine5'te tanıtılacak!
ORDU - Ünlü ralli pilotu Burcu Çetinkaya'nın sunduğu "Burcu ile Çetin Yollar" adlı programın Ordu çekimleri tamamlandı. Her hafta Cumartesi günleri Cine5 Televizyonu'nda yayınlanan "Burcu ile Çetin Yollar" adlı programın 7 kişilik özel ekibi, Ordu'nun değişik yerlerinde 3 gün boyunca çekimler yaptı. Ordu'nun tarihi ve kültürel dokusu, yöresel zenginlikleri, yemekleri, el sanatları, yaylaları ve eşsiz güzelliklerinin tanıtıldığı program kapsamında sunucu ünlü rallici Burcu Çetinkaya, Vali İrfan Balkanlıoğlu'nu da makamında ziyaret ederek programa dahil etti. 

Ordu'nun tanıtımında hiç kuşkusuz Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nın yanı sıra Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekibinin de büyük katkısı var. Program için konuşan Vali Balkanlıoğlu, Ordu'nun çok güzel bir il olduğunu belirterek, "Bozulmamış en güzel sahil Ordu'da. Çok güzel koylar var. Son derece doğal ağaçların sarktığı Karadenizin hırçın dalgalarıyla beraber ayrı bir güzellik katıyor. Her taraf yeşillik ve ormanlar. Sakin şehir unvanını alan Perşembe İlçemiz eşsiz güzelliğiyle huzur bulabileceğiniz yerlerden birisidir" diye konuştu.

Ordu'nun yaylalarını da büyüleyici tüm güzellikleriyle anlatan Vali Balkanlıoğlu, "Yaylalarımızı gördüğünüzde ülkemizde cennetten yerler var mı? Ben neden binlerce kilometre gidip başka ülkeleri görüyorum diyeceksiniz. Muhteşem görüntüsüyle görenleri hayran bırakan şelaleler var ve ormanlar iç içe. Buraya gelen insanlar stres ve sıkıntılardan uzak olacaklar ve huzur bulacaklardır. Ordu, kirlenmemiş ve herhangi bir kimyasalın bulunmadığı nadir şehirlerimizden birisidir" diye konuştu. 

"DOĞAL OTLAR SADECE EGE VE AKDENİZ'DE DEĞİL"

Vali Balkanlıoğlu, "Türkiye'de doğal otların sadece Ege ve Akdeniz Bölgesi'nde yendiği zannediliyor. Ordu'da sakarca, galdirik gibi pek çok otun nefis yemeklere döndüğünü gördüm. Bunlardan değişik turşularda yapılıyor. Sofranıza doğadan gelmiş nefis yemekler sunuluyor. Teleferik ile Boztepe'ye çıkarak Ordu'nun güzelliğini temaşa edebilir, yamaç paraşütü ile atlamanın zevkini de yaşayabilirsiniz. Herkesi Ordu'ya bekliyor, bu güzellikleri görmelerini istiyoruz" dedi.

"BURCU ÇETİNKAYA ORDU'YA HAYRAN KALDI"

Ünlü ralli pilotu ve sunucu Burcu Çetinkaya ise, "Yaptığımız program ile gitmediğiniz, görmediğiniz, keşfetmediğiniz yeni gezi rotalarını Cine5 ekranlarında izleyiciyle buluşturuyoruz. Daha önce Ordu'ya hiç gelmemiştik. Muhteşem bir şehir, insanları cana yakın ve misafirperver. Üç gün boyunca çok güzel çekimler yaptık. Ordu'nun doğal güzelliği bizleri çok etkiledi, adeta büyüledi. Yine buraya gelip çekimler yapmak istiyoruz. Sayın Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun bizlere gösterdiği yakın ilgi ve destekten dolayı tüm ekip arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 17:20

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER