Kartpostal değil! Gerçek...

ORDU Valiliği, özellikle Sonbahar'da eşsiz bir güzelliği bürünen Ulugöl'ün fotoğraflarını yayınladı. Özellikle fotoğraf çekmeyi sevenler ve doğa tutkunları için eşsiz bir sonbahar manzarası sunan Ulugöl, aynı zamanda Türkiye'nin de 36'ncı Tabiat Parkı unvanına sahip.

www.netordu.com
Kartpostal değil! Gerçek...

Ordu Valiliği Ekim ayında Sonbahar'ın eşsiz güzelliklerine bürünen ve Ordu'nun Gölköy ilçesi sınırlarında yer alan tabiat harikası Ulugöl'ün muhteşem fotoğraflarını yayınladı.

KARTPOSTAL DEĞİL! GERÇEK...

Ulugöl, Türkiye'nin 36'ncı Tabiat Parti unvanına da sahip. Ordu'nun Gölköy ilçesine 17 km'lik uzaklıkta bulunan krater gölü, toplam 26.5 hektarlık bir alandan oluşuyor. Doğal yapısı ve yüksek peyzaj değerine sahip görünümüyle Ulugöl, Ekim ayında Sonbahar'ın eşsiz güzelliklerini de doğaseverlere sunuyor.

Ulugöl'ün özellikle güz mevsiminde yaprakların sararmasıyla oluşan renk armonisi görenleri büyülüyor. Alan içerisinde 3 adet heyelan set gölü bulunuyor. Göllerden birisi büyük, diğer ikisi ise sazlıkla kaplı küçük yapıda göller. Büyük gölde ise binlerce Abant Alası türü balıklar yaşıyor. Gölün kenarında kısa bir süre beklemeyle birbirinden güzel balıkları da görmek mümkün. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER