Enis Ayar: “Hela meselesini çözmemiz lazım“

"Turizm, turizm diyoruz. Büyükşehir de olduk. Bana biri çıksın, Ordu'da örnek olabilecek bir tane tuvalet göstersin. Bir tuvalet. Bizim herşeyden önce şu hela meselesini çözmemiz lazım" Sözlerin sahibi Ordu turizmi denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Turizmci Enis Ayar. İşte ayrıntılar...

Enis Ayar: “Hela meselesini çözmemiz lazım“
ORDU - Tv52'de Ümit Atabay'ın hazırlayıp sunduğu Yansıma isimdi programın canlı yayın konuğu olan Vosvos Şenliği'nin yaratıcısı Turizmci Enis Ayar, Ordu'da son günlerde en çok konuşulan konuların başında gelen 'turizm'i masaya yatırdı.

"HELA MESELESİNİ ÇÖZMEMİZ LAZIM"

"Kendimizi iyi tanıtamıyoruz ve elimizdeki materyallerin kıymetini bilmiyoruz. Ciddi bir çabamız yok, hep kağıt üzerinde kalıyoruz" diyen Enis Ayar, çok basit gibi görünen ama aslında çok da önemli bir eksikliği göz önüne seriyor. İşte Enis Ayar'ın sözleri:

Turizm, turizm diyoruz. Büyükşehir de olduk. Bana biri çıksın, Ordu'da örnek olabilecek bir tane tuvalet göstersin. Bir tuvalet. Bizim herşeyden önce şu hela meselesini çözmemiz lazım

"Turizm-turizm diyoruz da, Ordu'nun 20 tane ilçesi var. Büyükşehir olduk. Bana biri çıksın, Ordu'da örnek olabilecek bir tane tuvalet göstersin örnek olabilecek. Bir tuvalet. Bizim herşeyden önce şu hela meselesini çözmemiz lazım. Ordu'da herşeyden öncve tuvalet politikası, diyeceksiniz ki helanın da politikası mı olur? Evet helanın politikası, tuvaletin politikası olur. Tuvaletle ilgili çok ciddi bir çalışma, tenkit etmek için söylemiyorum ama Kabadüz Belediye Başkanı'na teşekkür ederim. Bütün imkansızlıklarına rağmen Çambaşı, Ordu'nun en önemli kazası. Ünye'den de büyük, Fatsa'dan da büyük. Hem arazi olarak, hem potansiyel olarak. Ordu'yu sırtına alıp taşıyacak olan kaza Perşembe ve Kabadüz'dür. Fakat Kabadüz'de nüfustan dolayı bir kadrosu yok. Orada o imkansızlıklara rağmen tuvalet yapılıyor ama o tuvaletlere de turist gelmez. Burada iş dönüyor dolaşıyor Enver Yılmaz'a, Büyükşehir Belediye Başkanımıza geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu arkadaşlarımıza çok büyük destek vermesi lazım. Hem teknik, hem de eleman desteği vermesi lazım."

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2014, 18:18

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER