Dünya'nın en çok sevilen eğlence parkı Ordu'ya da yapılacak

DÜNYA genelinde en sevilen turistik eğlence parklarından biri Ordu'ya da yapılacak. Benzerleri Ankara, Antalya ve Gaziantep'in yanı sıra Almanya, Fransa, Litvanya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde olan turistik tesis ve eğlence parkı yapım işi Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarıldı. İşte ayrıntılar...

Dünya'nın en çok sevilen eğlence parkı Ordu'ya da yapılacak

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Dünya'nın en sevilen eğlence parklarından biri olan Alpine Coaster yani Dağ Kızağı yapımı için kolları sıvadı. Eğlence parkı Boztepe yolunda Nizamettin Mahallesi sınırları içerisinde belirlenen yaklaşık 20 dönümlük alana yapılacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilir Dairesi Başkanlığı tarafından ihaleye açılan turistik projede, Dağ Kızağı'nın yanı sıra kafe ve restoran da yer alacak. İhale şartnamesine göre Ordu Büyükşehir Belediyesi sadece yer tahsisinde bulunacak. Turistik eğlence parkı ve tesisler, kiracı tarafından yapılacak. 20 yıllığına kiralanacak olan alan, KDV hariç yıllık 375 bin TL, 20 yıllığına ise 7 milyon 500 bin TL'den kiralanacak.

Gerekli bilgiler Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin ordu.bel.tr adresinde yayımlandı. 

BENZERLERİ NERELERDE VAR?

Türkiye genelinde benzerleri Ankara'da Göksu Parkı, Gaziantep'te Şahinbey Parkı ve Antalya'da ParkOrman'da bulunan Dağ Kızağı yani Alpine Coaster eğlence parklarından biri de Ordu'da olacak.  

Raylı sistem üzerinde hareket eden vagonlu bir çeşit eğlence sistemi olan Dağ Kızağı (Alpine Coaster), yurt dışında da Almanya'nın Bavyera eyaletine bağlı Garmisch-Partenkirchen bölgesindeki Oberammergau beldesinde, Fransa'daki kış sporları merkezi La Norma'da, Litvanya'nın güney kısmında Neman nehrinin kenarında bulunan Birštonas şehrinde, Birleşik Arap Emirlikleri Ras Al Khaimah Emirliği'nin en büyük şehrinin Hajar sıradağlarında da bulunuyor. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2023, 20:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recai Baş
Recai Baş - 9 ay Önce

Orduya Ordulular yakışır.Oda diğer yapılanlar gibi çabucak yapılır. Yapılacağından da hiç şüphem yok.Yapacaklardan Allah razı olsun.

Özkan altunsoy
Özkan altunsoy - 9 ay Önce

Zaten boztepeye tiçaret hane oldu aşırı tesisler mahvettiler. Şimdide bu parkı yaparken bütün doğal yeşillik gider tepe değil çöl olur nerde fazla insan orası bitik. Lı

İsa işleyen
İsa işleyen - 9 ay Önce

Güzelve akıllı proje.inşAllah görmek kusmet olur

SIRADAKİ HABER